0

‘GROMOVNIK’ JE NEUHVATLJIV: Bolt ušao u istoriju Olimpijskih igara, ali nije zadovoljan

Objavljeno: 19.08.16 u 10:02

Atletičar sa Jamajke Jusein Bolt osvojio je noćas treće uzastopno olimpijsko zlato na 200 metara, pošto je u Rio de Žaneiru tu deonicu pretrčao za 19,78 sekundi.

Kanađanin Andre de Gras osvojio je srebrnu medalju rezultatom 20,02 sekunde, dok je bronza pripala Francuzu Kristofu Lemetru s vremenom 20,12.

Bolt je na Igrama u Riju osvojio zlato na 100 metara, a imaće priliku da osvoji još jedno najsjajnije odličje pošto je deo štafete Jamajke 4×100 metara.

Jusein Bolt rekao je posle trke da je uvek srećan zbog pobede, ali da je želeo bolje vreme u finalu trke na 200 metara.

– Uvek sam srećan zbog pobede, ali želeo sam brže vreme. Osećao sam se dobro, ali kada sam izašao iz krivine moje telo nije reagovalo. Pretpostavljam da godine uzimaju danak – rekao je Bolt za NBC.

Bolt je danas osvojio treće uzastopno olimpijsko zlato na 200 metara, pošto je u Rio de Žaneiru tu deonicu pretrčao za 19,78 sekundi.

Njegov rekord na 200 metara od 19,19 sekundi i dalje ostaje aktuelan. Postavio ga je na Svetskom prvenstvu 2009. godine. Bolt je tada popravio rekord (19,30) koji je postavio godinu dana ranije na Olimpijskim igrama u Pekingu.