2
The Best Of

VREMEPLOV: ‘Super Mario’ slavi 31. rođendan – sećate li se kako je za tri minuta srušio Partizan? (VIDEO)

Objavljeno: 10.07.16 u 23:30

Nemačke fudbalere i tamošnji fudbal ljudi mogu da vole ili ne, ali za ovog čoveka će uvek biti poštovanja od svakog istinskog ljubitelja fudbala.

Na današnji dan, 10. jula 1985. godine, dakle pre 31 godine, u Ridlingenu, Zapadnoj Nemačkoj, rođen je Mario Gomez Garsija, napadač koji je u velikoj meri obeležio početak 21. veka.

Ljubitelji fudbala širom sveta pamte ga po mnogim njegovim golovima kojima je dovodio Štutgart do šampionske titule u Nemačkoj u sezoni 2006/2007, nastupima u dresu minhenskog Bajerna sa kojim je takođe osvajao ‘Salataru’, ali i u selekciji Nemačke, čije je sve selekcije prošao i do sada u ‘A’ timu zabeležio 70 nastupa uz 30 pogodaka.

VREMEPLOV: Fudbaleri čiji je talenat završio na dnu čaše (VIDEO)

Nije imao sreću da na svoj 31. rođendan bude učesnik finala Evropskog prvenstva, ali kroz karijeru jeste bio učesnik mnogo važnih duela i direktan akter brojnih velikih pobeda tima čiji je napad predvodio.

stuttgart-partizan-belgrad-1_400x230

Jedan takav desio se 6. novembra 2008. godine u grupnoj fazi Lige UEFA u kojoj su se VfB Areni sastali domaći Štutgart i beogradski Partizan. Bio je to još uvek sistem takmičenja u kom su se u grupnoj fazi igrale po dve utakmice na domaćem i gostujućem terenu, te je Partizan u Humskoj tada igrao protiv Standarda (0:1) i Šahtjora (1:0), a gostovao Štutgartu i Sevilji (3:0).

Ekipa koju je predvodio sa klupe Slaviša Jokanović odolevala je favorizovanom domaćinu čitavih 78 minuta, sve dok jednu dugu loptu i nešto više prostora ispred sebe, Mario Gomez nije iskoristio i pretvorio u ‘bombu’ sa 20 metara koja je kroz noge kapitena crno-belih Nenada Đorđevića odsela tačno u ćošku gola Mladena Božovića.

Samo tri minuta kasnije, Moreira je izgubio loptu na polovini Štutgarta, Gomez je povukao akciju ‘švaba’, lopta mu se odbila od noge Srđe Kneževića i time je dobio ‘pas u prostor’, nakon čega Đorđević ponovo nije mogao da ga uhvati i egzekucija ‘Super Marija‘ je bila neminovna.

Sa svojim slavljem u stilu ‘Toreadora’ nervirao je tada mnogo navijača Partizana, ali mu svi zaista moraju odati priznanje na velikom majstorstvu koje je tada pokazao. Imao je svega 23 godine.

Više godina kasnije pokazao je da sve to nije bila slučajnost, a posle majstorije protiv Bajera iz Leverkuzena u dresu minhenskog Bajerna svim defanzivcima i golmanima je postalo jasno sa kakvim napadačem imaju posla.

(Izvor: youtube / ReNext)

Bundesliga se u svojoj kompilaciji najboljih momenata opredelila za ovih pet pogodaka Marija Gomeza:

(Izvor: youtube / Bundesliga)