0

SP U HOKEJU: Poraz Srbije od Holandije (VIDEO)

Objavljeno: 10.04.16 u 08:48

Reprezentativci Srbije u hokeju izgubili su od Holandije na otvaranju Grupe A Svetskog prvenstva Divizije II u hokeju na ledu koje se održava u španskoj Haki.

Favorizovani Holanđani, koji su prošle godine igrali u Diviziji I, pokazali su se kao previše kvalitetan takmac.

Prva trećina donela je otvorenu igru, mnogo napada ali bez golova, mada su Holanđani imali nekoliko dobrih prilika usled presinga kojim su naše hokejaše naterali da se brane dobar deo trećine, o čemu svedoči čak 17 odbrana golmana Arsenija Rankovića u prvih 20 minuta.

Ipak, u drugom periodu prvo Maks Hermens povratan pas Gusa Van Nesa koristi i dovodi „Lale“ u vođstvo od 1:0 u 23. minutu, zatim je ovaj dvojac obrnuo uloge u 27. minutu za 2:0, a Holanđane je na korak do pobede doveo Kevin Brujsten u 32. minutu za 3:0.

BEOGRAD BOLJI OD TAMPEREA: IK EUSA dodelio našem glavnom gradu domaćinstvo Univerzitetskih igara 2020

Onda su se probudili i naši hokejaši. Prvo je Nenad Raković odlično ispratio solo prodor Srđana Ristića i smanjio na 3:1‚ potom je Ranković odbranio penal Tomu Marksu nakon što je naša reprezentacija imala zicer, a onda je u 39. minutu Pavel Popravka, ujedno i prvi strelac domaćeg prvenstva, smanjio na 3:2.

Taj rezultat je ostao aktuelan do kraja, iako su hokejaši Srbije na sve moguće načine pokušali da izbore produžetak.

Sledeći meč na programu je danas od 13 časova, kada hokejaši Srbije igraju protiv Belgije.

Pored Holandije i Belgije, rival našem nacionalnom timu biće i Kina, Španija i Island.

‘ŽUTICA’: Evo kojih šest igrača bi moglo da propusti ‘večiti derbi’