1

ZRENJANIN DOČEKAO VATERPOLISTE: Revija lepih poteza u pobedi Srbije protiv ‘kengura’

Objavljeno: 31.03.16 u 22:08

Posle više od dve decenije vaterpolo reprezentacija Srbije je igrala u Zrenjaninu, gde je sa 19:6 (3:1, 5:1, 5:2, 6:2) savladala Australiju.

Srbija je u Zrenjaninu odigrala prijateljsku utakmicu u kojoj je najefikasniji bio Filip Filipović sa četiri gola, dok su Slobodan Nikić i Dušan Mandić dali po tri.

Već posle prvog poluvrema evropski i svetski šampioni su imali osam golova prednosti, pa je publika u Zrenjaninu videla puno lepih poteza i golova od strane ‘orlova’.

Poslednji minut utakmice ispraćen je na nogama velikim ovacijama publike prema domaćim igračima.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Srbija – Australija 19:6 (3:1, 5:1, 5:2, 6:2)

Zrenjanin – SC „Jug”. Gledalaca: 700. Sudije: Raković i Virijević. Igrač više: Srbija 10 (7), Australija 11 (4). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Gocić, Ranđelović 1, Subotić 5, D. Pijetlović 1, Nikić 3, V. Rašović, Jakšić, Filipović 4, Ubović 1, S. Rašović 1, Rističević. Selektor: Savić.

AUSTRALIJA: Stenton, Kembel 1, Vord, Koteril, Pauer, Gilhrist, Rouč, Tajler 1, Svit, Kajes 1, Hojden 1, Miler 1, Denerlej, Emerli 1. Selektor: Fatović.[/stextbox]