0

EP U RUKOMETU: Poraz i od Francuza, protiv Makedonaca za drugu fazu

Objavljeno: 17.01.16 u 19:50

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Poljskoj pošto je posle domaćina od naših bila i selekcija Francuske rezultatom 36:26 (19:16).

Pružila je naša selekcija dobar otpor celih 40-ak minuta, ali presudila su brojna isključenja koja su „trikolorima“ dala krila i omogućila im da naprave nedostižnu razliku. Kada je video da od podviga nema ništa selektor Perić je u drugom poluvremenu startere povukao na klupu, a šansu je pružio igračima sa manjom minutažom.

U našem timu najefikasniji je bio Šešum sa sedam pogodaka, dok je Nenadiž četiri puta tresao mrežu. Francuze su do pobede vodili Njokas sa osam golova (8/8) i iskusni Abalo koji je dodao šest pogodaka.

Srbija u utorak igra meč 3. kola A grupe protiv selekcije Makedonije i ako ne bude iznenađenja u duelu te selekcije sa Poljskom dvoboj sa komšijama će odlučiti o putniku u drugu fazu.

Srbija – Francuska 26:36 (16:19)

Dvorana: Tauron Arena (Krakov)
Sudije: Johanson, Kliko (Švedska)
Isklučenja: Srbija 14 minuta – Francuska 4 minuta
Sedmerci: Srbija 1(1) – Francuska 5(4)

Srbija: Đukanović, Stanić, Pušica, Šešum 7, Nikčević 3, Marjanović 1, Đukić 3, Nenadić 4, Bošković 3, Rnić 2, Beljanski, Zelenović 1, Abutović, Marsenić 1, Orbović 1, Elezović

Francuska: Žerard, Omeje, Remili, Njokas 8, Narsis, Honrubija 1, N. Karabatić 4, Mahe 5, Abalo 6, Sorando 3, Gigu 3, L. Karabatić 1, Fabreže, Dero 2, Porte 3, Kunkud