0
Vremeplov

VREMEPLOV: Zlatna era Lidsa i ‘poker’ Marka Viduke protiv Liverpula! (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.15 u 17:07

Lids je imao zapaženu ulogu u Premijer ligi, Mark Viduka je bombardovao redom protivnike na Ostrvu, sve to na svojoj koži osetio je i Liverpul.

Sezone 2000/01, Lids je nadigrao „Redse“ u obe utakmice. Posebno se pamti ona na Eland Roudu, kada je junak meča bio Australijanac, Mark Viduka, koji je možda odigrao i partiju karijere, bio je četvorostruki strelac.

Za samo 18 minuta igre, gosti su vodili rezultatom 2:0, preko Sami Hipije i Kristijana Cigea. Do kraja poluvremena, nadu domaćinu vratio je Viduka. Isti igrač je na početku drugog poluvremena doneo poravnanje. Međutim, gosti su opet poveli preko Vladimira Šmicera. Ali se Australijanac baš razigrao i za samo dva minuta doneo totalan preokret, pobedu domaćinu i erupciju oduševljenja na stadionu.

Piše: Marko Plavšić, saradnik HotSporta