1
Vremeplov

VREMEPLOV: Delije i Grobari su se složili, ovo su najbolje makazice u istoriji našeg fudbala! (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.15 u 15:20

Partizan i Crvena zvezda su 99. večiti derbi, 1995 godine, na JNA, završili rezultatom 2:2. Ta utakmica ostala je upamćena po najboljem golu makazica u istoriji derbija i našeg fudbala.

Izvanredna utakmica večitih rivala, posle prvih 45. minuta „crveno-beli“ su imali pobedu u džepu, rezultat je bio 2:0. Poluvreme je apsolutno obeležio Nebojša Krupniković, koji je asistirao Ivanu Adžiću i postigao pogodak.

Posebno se pamti taj 16. minut igre, kada je Krupniković doneo prednost Zvezdi, maestralnim makazicama. Ovo se i danas prepričava u fudbalskim sredinama, golu se dive oba tabora “večitih“, što dovoljno govori o ovoj majstoriji.

Piše: Marko Plavšić, saradnik HotSporta