6

TRL: Ni D od derbija, Partizan napunio Zvezdinu mrežu (FOTO)

Objavljeno: 30.10.15 u 21:32

Potpuno očekivano vaterpolisti Partizana ubedljivo su savladali Crvenu zvezdu u meču 5. kola Triglav regionalne lige sa možda i prevelikih 12 golova razlike 15:3 (4:0, 4:1, 3:1, 4:1) zabeleživši tako treći trijumf u ovom takmičenju.

Crno-beli su prvu deonicu rešili u svoju korist sa 4:0, a tek kada su tu prednost duplirali dozvolili su rivalu da im u 16. minutu pogodi gol odnosno crveno-beli su tek posle osam primljenih postigli prvi pogodak.

Druge dve četvrtine izabranici Vlade Vujasinovića nisu previše forsirali, ali su čak i sa takvom igrom dodatno povećavali razliku do konačnih +12 protiv nešto mlađe ekipe koju na raspolaganju ima Risto Maljković.

Najefikasniji je bio Filip Radojević sa četiri pogotka, a odličan je bio i Gavril Subotić sa tri gola. Po dva su dodali Manojlović i Drašović. Za goste u današnjem meču pogađali su Janković, Radulović i Tankosić.

Od preostalih srpskih timova Vojvodina je poražena od Mornara u Splitu sa 10:3, dok je Radnički prvi bod osvojio u duelu sa POŠK-om na Poljudu.

Partizan – Crvena zvezda 15:3 (4:0, 4:1, 3:1, 4:1)

Bazen: Banjica
Sudije: Ragač i Raković-Krstonošić
Igrač više: Partizan 8(5), Crvena zvezda 7(1)
Peterci: Partizan 1(1), Crvena zvezda 1(0)

Partizan: Rističević, Velkić, Tikas 1, Manojlović 2, Subotić 3, Drašović 2, Gogov 1, Jakšić 1, Janković, Radojević 4, Vučinić, Asanović, Brakočević, Adžić 1

Crvena zvezda: Kralj, Jović, Janković 1, Repanović, Bakić, Radulović 1, Jovanović, Andrejević, Japundžić, Eškert, Tankosić 1, Knežević, Ignjatović, Nikočević

TRL, 5. kolo
Jug – Mladost 15:9
Mornar – Vojvodina 10:3
Jadran HN – Primorje 9:16
Partizan – Crvena zvezda
POŠK – Radnički 7:7

Tabela: Jug 15 (5 utakmica), Jadran 12 (5), Primorje 12 (4), Partizan 10 (5), Crvena zvezda 6 (5), Mladost 4 (4), Mornar 6 (4), Radnički 1 (5), POŠK 1 (4), Vojvodina 0 (5)