0
Vremeplov

VREMEPLOV: Jens Leman crvenim kartonom ušao u istoriju Lige šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 27.10.15 u 18:18

Barselona je pobedom nad Arsenalom 2006. godine, rezultatom 2:1 osvojila trofej Lige šampiona, a u finalu golman „tobdžija“ Jens Leman postavio je novi rekord.

Nemački golman je u pomenutoj finalnoj utakmici, u 18. minutu, nakon starta nad Samjuelom Etoom dobio crveni karton, što ga je učinilo prvim igračem u istoriji koji je isključen na finalnoj utakmici Lige šampiona.

Jens Leman drži svojevrstan rekord jer Arsenal nije primio gol na deset uzastopnih mečeva, tačnije 995 minuta, a isključenje u finalu značilo je da ga ni jedan fudbaler te sezone nije savladao u ovom takmičenju.

Piše: Marko Plavšić, saradnik HotSporta