0

NIKIĆ NAJTROFEJNIJI VATERPOLISTA IKADA: Dugo sam u reprezentaciji, napravili smo velike uspehe

Objavljeno: 09.08.15 u 14:27

Najtrofejniji vaterpolista svih vremena Slobodan Nikić rekao je da je Srbija dominantno osvojila Svetsko prvenstvo.

On je debitovao za državni tim 2003. godine i od tada je osvojio srebrnu i bronzanu olimpijsku medalju, tri zlatne medalje na svetskim prvenstvima, uz srebro i bronzu.

Takođe osvojio je četiri zlata na evropskim prvenstvima, uz srebro i bronzu. Osvojio je devet zlatnih medalja u Svetskoj ligi uz dva srebra, dva Svetska kupa i Mediteranske igre.

Drago mi je što sam najtrofejniji vaterpolista svih vremena, dugo sam u reprezentaciji, napravili smo velike uspehe, osvojili mnogo zlatnih medalja… Dominantno smo osvojili zlato u Kazanju, sazreli smo kao grupa igrača i kao tim i kada je trebalo da odigramo najbolje odigrali smo – u polufinalu sa Italijom i finalu sa Hrvatskom. Protiv Hrvata, koji su olimpijski šampioni, smo odigrali jednu od najboljih utakmica ikada – rekao je Nikić.

Vaterpolisti Srbije osvojili su u subotu Svetsko prvenstvo u Kazanju, pošto su u finalu pobedili Hrvatsku sa 11:4.

Vaterpolistima će u nedelju od 20 časova biti upriličen doček ispred Skupštine Srbije.

Podsetite se šta su ostali naši igrači rekli po sletanju u Beograd.