0

SVETSKA LIGA: Srbiji zlato, 100.000 dolara i viza za OI! Rio, stižemo!

Objavljeno: 28.06.15 u 21:36

Vaterpolo klasik, Srbija-Hrvatska. Zlato, 100.00 dolara i najbitnije, iskorišćena prva šansa da se uzme viza za Olimpijske igre u Riju, sve to je u džepu reprezentativaca Srbije! Delfini su poveli u četvrtoj deonici prvi put na meču, dodali gas i savladali Hrvate sa 9:6.

Meč je kasnio jer su u meču za bronzu šutirani peterci, a rezultat više liči na rukometni nego na vaterpolo. Brazilci su sa 24:23 savladali SAD, 10:10 je bilo posle regularnog dela meča.

Igrala je Srbija za treće uzastopno zlato u nizu, deveto ukupno. Hrvati u ovom takmičenju imaju samo jedno. Snage su odmerili evropski šampion, Srbija, i olimpijski, Hrvatska. I još jednom, Srbija je pokazala da je majstor ove igre. Tri četvrtine smo manje-više strepeli, poveli na početku poslednje deonice i onda potpuno razoružali Hravte. A bili su se ponadali… Uzalud!

Za razliku od meča za brobzu, na meču ‘Delfina’ i ‘Barakuda’ dugo nije bilo gola. Povele su komšije preko Jokovića, iz situacije sa brojčanom prednošću. Razbranio se Pavić, branio je dobro i Pijetlović, a Dušan Mandić katapultom izjednačio rezultat u samom finišu prve četvrtine.

Opet su Hrvati došli u vođstvo, Paškavlin se lepo okrenuo, Jakšić skrivio peterac a realizovao ga Joković. Sukno je komšije doveo na +2. Gol Filipovića je poništen, a smanjio je Duško Pijetlović. Konačno je iskorišćen igrač više. Umesto izjednaćenja, Vukićević je vratio Hravte na 4:2.

Morala je Srbija mnogo bolje u drugom poluvremenu, pre svega u napadu i u igri sa igračem više. Stefan Mitrović je lepo uposlio Duška Pijetlovića, koji je smanjio rezultat. I opet, umesto izjednačenja, gol Bukića. Srbija je sa pet metara smanjila preko Andrije Prlainovića, dva i po minuta pre isteka treće deonice. Odbanili su se Delfini, a onda je Mandić šutem sa distance, onako kako on ume, pogodio za 5:5.

Poslednja deonica počela je idealno. Prvi put na meču povela je Srbija, posle 25 minuta igre, i to preko najmlađeg u timu, Nikole Jakšića. Hrvati nisu iskorisstili dva igrača više, Srbija jeste jednog. Ćuk je pogodio za 7:5. Samo jedan gol su dale komšije u drugom poluvremenu, Tim Dejana Savića dva za dva minuta. Prlainović donosi +3, što je velika prednost u finalu, posebno što su Hrvati psihički pali. Sukno je sa pet metara smanjio rezultat, tri i po minuta pre kraja. Odmah je vraćen gol, treći put je pogodio Pijetlović, a još jednom maestralno asistirao Prlainović. Tim rezultatom, 9:6, završen je meč.

Rio, stižemo!

Srbija – Hrvatska 9:6

1:1, 1:3, 3:1, 4:1

Bazen olimpijskog centra. Gledalaca 1200. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Gomez (Italija). Igrač više: Srbija, Hrvatska.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 3, Nikić, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković, Lončar, Joković 2, Bukić 1, Vukićević 1, Bušlje, Sukno 1, Paškvalin, Šetka, Obradović, Bijač. Selektor: Tucak

Rezultati poslednjeg dana: Kina-Italija 9:16, Australija-Mađarska 9:6, Brazil-SAD 24:23, Srbija-Hrvatska

Plasman: 1. (100.000 dolara), 2. (70.000), 3. Brazil (50.000), 4. SAD (35.000), 5. Australija (30.000), 6. Mađarska (25.000), 7. Italija (20.000), 8. Kina (15.000)

Svi dosadašnji pobednici: 2002. Rusija, 2003. Mađarska, 2004. Mađarska, 2005. Srbija i Crna Gora, 2006. Srbija i Crna Gora, 2007. Srbija, 2008. Srbija, 2009. Crna Gora, 2010. Srbija, 2011. Srbija, 2012. Hravtska, 2013. Srbija, 2014. Srbija, 2015. Srbija