Auto Moto

MOTO GP: Lorenco slavio pred svojim navijačima na Katalunji

Objavljeno: 14.06.15 u 22:53

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco, pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije i ostvario četvrti uzastopni trijumf u sezoni.

Bivši dvostruki svetski šampion Lorenco je do 37. pobede u karijeri došao za 42 minuta, 53 sekunde, 208.

On je tako na bod smanjio zaostatak za vodećim u generalnom plasmanu, klupskim kolegom Italijanom Valentinom Rosijem, i ima 137 bodova.

– Posle sedam trka, deli nas jedan bod, pa će biti zanimljivo, rekao je Lorenco, prenosi agencija Beta.

Šestostruki svetski šampion Rosi trku je završio na drugom mestu sa 0,885 sekundi zaostatka za Lorencom.

– Valentino me je pritiskao do samog kraja, ali je na kraju sve ispalo dobro“, rekao je Lorenco.

Treće mesto zauzeo je vozač Honde, Španac Dani Pedrosa, sa zaostatkom od 19,455 sekundi.

Aktuelni svetski šampion, Španac Mark Markes iz Honde, nije završio ni drugu uzastopnu trku, pošto je izleteo sa staze u trećem krugu dok je pokušavao da obiđe Lorenca.

Markes je tako ugrozio šanse da osvoji treću uzastopnu šampionsku titulu, pošto na petom mestu ima 69 bodova, 11 trka do kraja.

– Ovakve stvari se dešavaju kada ste na domaćoj stazi i po svaku cenu želite da pobedite. Pogrešio sam i nisam uspeo da ukočim, rekao je Markes.

Naredna trka u Moto GP šampionatu voziće se 27. juna u Asenu za Veliku nagradu Holandije.