0
Extreme

PRVA MEDALJU NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Kajakašice obradovale Srbiju

Objavljeno: 02.05.15 u 11:43

Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek osvojile su bronzanu medalju u disciplini k-2 1000m na Evropskom prvenstvu u Češkoj.

Srpski dvosed  je preveslao deonicu od jednog kilometra za 3 minuta 43 sekunde i 340 stotinki zaostavši za pobednikom trke, posadom Rumunije (Petronela / Meroniak – 3:42,220) 1 sekundu 120 stotinki. Drugo mesto u trci pripalo je posadi Poljske, Naja / Mikolajčik (3:42,740).

Milici Starović i Dalmi Benedek Ružičić ovo je bilo prvo veliko zajedničko finale u karijeri, Starovićevoj prva medalja, a Ružičićevoj četvrta za reprezentaciju Srbije. Ženski dvosed već sutra očekuje novo finale, na duplo kraćoj deonici, u olimpijskoj disciplini k-2 500m. Medalja novoformiranog ženskog dvoseda prva je za reprezentaciju Srbije na EŠ u Račicama.

U finalnim trakama današeg prepodnevnog dela programa, kanuista Strahinja Mladežić zauzeo je 6 mesto u B finalu discipline c-1 1000m, u ukupnom plasmanu bio je 15.

Dejan Pajić je u jednosedu na 1000m (k-1 1000m) bio šestoplasirani u A finalu, dok je dvosed Simo Boltić, Vladimir Torubarov na istoj stazi, ali u disciplini k-2 1000m bio 9. u  A finalu.
Drugi dan takmičenja EP u Češkoj nastavlja se kvalifikacijama i polufinalnim trkama u sprintu. Sutra poslednjeg dana, na programu su finalne trke na 500 i 200m.