0

EP: Još četvoro kajakaša u finalu

Objavljeno: 02.05.15 u 18:17

Četvoro predstavnika Srbije izborilo je plasman u finale na Evropskom prvenstva u u kajaku koje se održava u Račicama.

Nastup u finalu najboljim vremenom u kvalifikacijama izborila je Nikolina Moldovan u k-1 200m. U istoj disciplini, u muškoj konkurenciji, šampion Evrope, Marko Dragosavljević priliku da brani titulu osvojenu prošle godine u Brandenburgu obezbedio je, takođe najboljim vremenom u kvalifikacijama.

Srpski reprezetntativci u dvosedu a 200 metara, Nebojša Grujić i  Marko Novaković, do mesta u finalu stigli su najboljim vremenom u kvalifikacijama, sestre Moldovan u k-2 200m kvalifikacije završile drugim vremenom.

Kajakaška reprezentacija Srbije imaće sutra, poslednjeg takmičarskog dana EP u Češkoj  predstavnike u čak 11 finalnih trka i isto toliko šansi za osvajanje odličja.

Ranije danas bronzanu medalju u trci dvoseda na 1000m osvojile su Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek.

Kanuista Strahinja Mladežić zauzeo je 15 mesto u disciplini  c-1 1000m. Dejan Pajić je u jednosedu na 1000m bio šestoplasirani , dok je dvosed Simo Boltić, Vladimir Torubarov u disciplini k-2 1000m bio 9. u  A finalu.