0
Odbojka

KUP IZAZIVAČA: Vojvodina na dva seta od trofeja

Objavljeno: 08.04.15 u 21:03

Odbojkaši Vojvodine NS Seme ostvarili su pobedu u prvoj utakmici finala Kupa Izazivača 2015. Sjajni Novosađani su pred svojim navijačima, u fantastičnoj atmosferi, savladali Benfiku iz Lisabona sa 3:1, po setovima 25:19, 25:23, 22:25 i 25:22, posle 118 minuta igre.

Utakmicu u velikoj dvorani SPC “Vojvodina” posmatralo je 4800 gledalaca, a sudili su Kataržina Sokol iz Poljske i Konstadinos Vuduris iz Grčke.

Druga utakmica će se odigrati u nedelju, 12. aprila od 17,00 časova po lokalnom, odnosno 18,00 časova po našem vremenu, u dvorani “Benfika” u Lisabonu.

Izabranici Strahnije Kozića su potvrdili da su se zasluženo plasirali u finale i ostvarili prvi korak koji vodi ka trofeju. Pobedili su odlične Portugalce, koji su ipak u Novom Sadu pokazali manjak respekta i svojim ponašanjem na terenu umalo pokvarili izvanrednu odbojkašku predstavu. Ipak, mladi odbojkaši Vojvodine NS Seme su izdržali sav pritisak gostiju i uspeli da ostanu koncentrisani onoliko koliko je bilo potrebno za važnu pobedu.

Posle početne nervoze, ali i odličnih servisa Portugalaca, Vojvodina NS Seme je od polovine seta preuzela kontrolu igre i rezultata. U finišu je bilo 22:14 za Novosađane, koji su zatim dozvolili Benfiki da smanji prednost na 23:19. Sa dva vezana poena izabranici Strahinje Kozića su prvi set dobili sa 25:19.

U drugom setu, Vojvodina NS Seme je od starta nametnula svoj stil igre i imala prednost od četiri poena (7:3), da bi na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:5, a na drugom 16:12. Vodila je Vojvodina NS seme sa 19:16, da bi Benfika sa dva uzastopna poena smanjila na 19:18. Posle tajm – auta Kozića, Vojvodina NS Seme je uspela da prekine seriju Portugalaca, a zatim povede sa 22:19. Smanjila je zatim Benfika na 22:21, ali je Vojvodina NS Seme stigla do dve vezane set lopte – 24:22. Iskoristili su Novosađani drugu set loptu za konačnih 25:23, za vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je obeležila izjednačena igra do prvog tehničkog tajm – auta, na kome je Vojvodina NS Seme vodila sa 8:6. Izjednačila je Benfika na 9:9, a Vojvodina NS Seme odmah povela sa 11:9. Ponovo su Portugalci izjednačili (11:11), a potom se vodila žestoka borba za svaki poen da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:14 za Vojvodinu NS Seme. Posle predaha, Benfika je serijom 3:0 povela sa 17:16 i primorala Strahniju Kozića da zatraži trenerski tajm – aut. Izjednačili su Novosađani na 17:17, a Benifka zatim povela sa 19:17. Održavali su Portugalci prednost do 22:20, kada je Vojvodina NS Seme izjednačila na 22:22, pa su gosti zatražili tajm – aut. Osvojila je zatim Benfika dva vezana poena i povela sa 24:22, a zatim realizovala prvu set loptu za 25:22 i smanjila na 2:1 u setovima.

Kao i u trećem setu, i u četvrtom se na početku vodila izjednačena borba. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Benfiku. Serijom 3:0, Vojvodina NS Seme je povela sa 10:8, pa su Portugalci tražili 30 sekundi odmora. Usledio je period odlične igre Novosađana, koji su poveli sa 12:8, pa zatim sa 15:10 i 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. Smanjila je Benfika na 16:13, a zatim se igralo poen za poen do 22:20, kada su Novosađani osvojili dva poena i poveli sa 24:20, a zatim realizovali treću meč loptu za konačnih 25:22 i trijumf od 3:1 u setovima.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.