0
Odbojka

KUP IZAZIVAČA: Vojvodina u polufinalu

Objavljeno: 10.03.15 u 22:01

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada plasirali su se u polufinale Kupa Izazivača 2015, pošto su u četvrtfinalu eliminisali turski Galatasaraj iz Istanbula trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:11, posle 17 minuta igre.

Izvanrednom igrom u regularnom toku meča, Vojvodina NS Seme je pobedila Galatasaraj sa 3:0, po setovima 25:15, 25:17 i 25:20, posle 73 minuta igre.

U prvom meču, odigranom u Istanbulu, Galatasaraj je pobedio Vojvodinu NS Seme sa 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 28:26).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Vojvodina NS Seme će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Malije Mili Pjango Ankara (TUR) – Strojitelj Minsk (BLR). U prvom meču turski predstavnik je slavio sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:20), a ravanš će se odigrati u Belorusiji sutra (sreda, 11. mart) od 17,00 časova.