0
Odbojka

KUP IZAZIVAČA: Zvezda nosi minimalnu prednost u Italiju

Objavljeno: 04.03.15 u 21:01

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su minimalnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Izazivača 2015. Crvena zvezda je večeras, u dvorani “Šumice” u Beogradu, savladala italijansku CMC Ravenu sa 3:2, po setovima 25:18, 25:23, 22:25, 17:25 i 17:15, posle 126 minuta igre.

Crveno-bele su do pobede vodili Mitrović sa 23 i Stoilović i Koprivica koji su zabeležili po 20 poena odnosno njih trojica su poentirali čak 63 puta od ukupno 106 lopti koje su pripale njihovom klubu.

Revanš utakmica CMC Ravena – Crvena zvezda odigraće se naredne srede, 11. marta od 20,30 časova u dvorani Palafijera u Forliju.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.