0
Odbojka

KUP SRBIJE(Ž): TENT prvi put u finalu

Objavljeno: 21.02.15 u 21:41

U finalu 49. Kupa Srbije u konkurenciji odbojkašica igraće TENT iz Obrenovca i Vizura, sutra (nedelja, 22. februar) od 18,00 časova u dvorani „Ub“, uz direktan prenos na RTS 2.

TENT je večeras u Ubu, u drugom polufinalu, pobedio NIS Spartak sa 3:0, po setovima 25:23, 30:28 i 25:23, posle 91 minuta igre.

Utakmicu u dvorani “Ub” posmatralo je 1200 gledalaca, a sudili su Mirko Janković i Igor Miljković.

Maksimalnom pobedom TENT iz Obrenovca je napravio najveći uspeh u istoriji i prvi put se plasirao u finale Kupa Srbije.

U prvom setu, Obrenovčanke su odlično igrale do finiša, kada su umalo ispustile prednost od 24:21. Dobile su prvi set sa 25:23 i povele sa 1:0. U drugom setu, TENT je polovinom seta imao prednost od 15:9, a u finišu ponovo 24:21. Ovoga puta Subotičanke su uspele da izjednače, a zatim sui male i dve set lopte. Ipak, TENT je realizovao svoju šestu set loptu za 30:28 i poveo sa 2:0 u setovima. U trećem setu se vodila izjednačena borba do finiša, kada je TENT stigao do dve meč lopte, 24:22, a zatim iskoristio drugu šansu za 25:23, pobedu od 3:0 i plasman u prvo finale Kupa Srbije.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.