0

SVETSKA LIGA: ‘Delfini’ potopili ‘armadu’

Objavljeno: 17.02.15 u 21:58

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Španiju 15:9 (2:3, 2:2, 5:2, 6:2) u Svetskoj ligi i sada je samo jedna pobeda deli do plasmana na finalni turnir u Bergamu.

Španija je bolje otvorila meč i povela je golom Malhara. Naš tim je izjednačio preko Aleksića, ali je „armada“ serijom 2:0 otišla na osetniju prednost – 3:1. Izabranici Dejana Savića su se mučili u prvom poluvremenu, te su na veliki odmor otišli sa „minus jedan“ – 5:4.

U drugom poluvremenu druga priča. „Delfini“ su zaigrali agresivnije, brzo sus tigli do preokreta i samo se postavilo pitanje sa koliko golova prednosti će naš tim slaviti. Mandić, Filipović i Pijetlović bili su nerešiva enigma za odbranu Španaca. Prednost „delfina“ je rasla do konačnih 15:9.

Najefikasniji u našem timu bio je Dušan Mandić sa tri gola, dok su po dva postigli Ćuk, Pijetlović, Aleksić, Filipović, Prlainović i Ćuk. Kod Španaca se istakao Espanjol sa tri gola.

ŠPANIJA – SRBIJA 9:15 (5:4)

Bazen M-86. Gledalaca 1000. Sudije: Štampalija (Hrvatska), Gomez (Italija). Realizacija igrača više Španija 10 (5), Srbija11 (7), dva igrača više Srbija 1 (1).Peterci Španija 2 (2), Srbija 1 (0).

ŠPANIJA:Lorio, Kabanas, Mora, Roka 1, Sančez, Mingel , Širanji,Espanjol 3,Tahul, Fernandez 1, Malarah 2,Guterez 1, Tebar. Selektor: Hernandez.

SRBIJA:G.Pijetlović, Mandić 3, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 2,D.Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Rađen, Filipović 2,Prlainović 2, S.Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor:Savić.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.