Održano je 4. Prvenstvo Srbije na kajakaškim i kanu ergometrima, u balonu na stadionu FK ’’Jedinstvo’’ u Surčinu, u organizaciji Kajakaškog saveza Srbije u saradnji sa a tehničkim organizatorima KSVR ’’MARINA-PROGAR’’ i firmom WEBA SPORT iz Novog Sada.

Povezane vesti

Na Prvenstvu Srbije na ergometrima za 2015. godinu učestvovalo je oko 300 takmičara iz 18 klubova. Takmičari su bili podeljeni u 5 starosnih kategorija u muškoj i 4 u ženskoj konkurenciji.

Na Prvenstvu Srbije na kajakaškim i kanu ergometrima vožena je samo po jedna trka – finalna trka – u svakoj disciplini, a takmičari su u konačnom plasmanu biti rangirani na osnovu ostvarenog vremena u pojedinačnoj trci. Održana je i trka parakajakaša u kojoj su učestvovala trojica takmičara.

Ekipni pobednik u kategoriji pionira je KKTK Zabrežje iz Zabrežja, u kategoriji kadeta najuspešniji je bio KSVR Marina-Progar iz Progara, u kategoriji juniora Zmaj iz Zemuna, dok je u seniorskoj konkurenciji najuspešniji bio KKK Vojvodina iz Novog Sada. Ukupni ekipni pobednik Prvenstva Srbije na ergometrima za 2015. godinu je Zmaj iz Zemuna.

Rezultati po kategorijama:

PIONIRKE

K1 200

1 Maksimović Milica, KKK “Tarkett“  Bačka Palanka

2 Bodor Jelena, KKK “Tarkett“  Bačka Palanka

3 Macanović Jelena, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

K1 500

1 Bodor Jelena, KKK “Tarkett“  Bačka Palanka

2 Filimonović Jelena, KKK “Begejj“ Zrenjanin

3 Stević Elena, KKK “Zemun“ Zemun

PIONIRI

K1 200

1 Mihalj Marko, KKK “Zemun“ Zemun

2 Đurić Lazar, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

2 Novaković Dimitrije, KK “Vojvodina“ Novi Sad

K1 1000

1 Kostić Toni, KKK “Zemun“ Zemun

2 Novaković Dimitrije, KK “Vojvodina“ Novi Sad

3 Petrović Petar, KKK “BSK“ Borča

C1 200

1 Milovanović Matija, NK “Beograd“ Beograd

2 Miloševič Dušan, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

3 Kekić Nemanja, KKK “Marina – Progar“ Progar

KADETKINJE

K1 200

1 Dolovac Zorana, KSVR “Marina – Progar“ Progar

2 Janić Ivana, KKK “Tarkett“  Bačka Palanka

3 Fenjveši Janka, KKK “Tisin Cvet“ Senta

K1 500

1 Dolovac Zorana, KSVR “Marina – Progar“ Progar

2 Kostić Dragana, KSVR “Marina – Progar“ Progar

3 Janjić Katarina, KKK “Tarkett“  Bačka Palanka

KADETI

K1 200

1 Živković Danilo, KKK “Navigator“ Pančevo

2 Todorović Dušan, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

3 Lazić Pavle, KK “Vojvodina“ Novi Sad

K1 1000

1 Todorović Dušan, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

2 Firez Andrija, KKK “BSK“ Borča

3 Lazić Pavle, KK “Vojvodina“ Novi Sad

C1 200

1 Šinko Nikola, KKK “Zmaj“ Zemun

2 Injutin Mihail, KKK “Marina – Progar“ Progar

3 Srdić Mirko, KKK “BSK“ Borča

JUNIORKE

K1 200

1 Fenjveši Abigel, KKK “Tisin Cvet“ Senta

2 Relić Biljana, KK “Vojvodina“ Novi Sad

3 Vaščić Bojana, KKK “Begaj“ Zrenjanin

K1 500

1 Todorović Dušan, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

2 Firez Andrija, KKK “BSK“ Borča

3 Lazić Pavle, KK “Vojvodina“ Novi Sad

JUNIORI

K1 200

1 Aničić Filip, KKK “Zmaj“ Zemun

2 Vartuš Arpad, KKK “Tisin Cvet“ Senta

3 Lončar Nikola, KK “Vojvodina“ Novi Sad

K1 1000

1 Antić Boris, KKK “Zmaj“ Zemun

2 Leković Stefan, KKK “Pančevo“ Pančevo

3 Vartuš Arpad, KKK “Tisin Cvet“ Senta

C1 200

1 Beronja Predrag, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

2 Antić Boris, KKK “Zmaj“ Zemun

3 Aničić Filip, KKK “Zmaj“ Zemun

SENIORKE

K1 200

1 Džombeta Nikoleta, KK “Liman“ Novi Sad

2 Savić Jelena, KKK “Zemun“ Zemun

3 Petrović Milica, KKK “Zmaj“ Zemun

K1 500

1 Savić Jelena, KKK “Zemun“ Zemun

2 Petrović Milica, KKK “Zmaj“ Zemun

3 Lazor Milica, KK “Vojvodina“ Novi Sad

C1 200

1 Kostić Dragana, KKK “Marina – Progar“ Progar

2 Dolovac Zorana, KKK “Marina – Progar“ Progar

3 Aćimović Bojana, KKK “Marina – Progar“ Progar

 SENIORI

K1 200

1 Našagaćin Milenko, KK “Vojvodina“ Novi Sad

2 Jevtić Aleksandar, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

3 Kasaš Akoš, KKK “Tisin Cvet“ Senta

 K1 1000

1 Višnjički Marko, KK “Liman“ Novi Sad

2 Stanivuković Nemanja, KK “Vojvodina“ Novi Sad

3 Šaponjić Stefan, KKK “Zemun“ Zemun

 C1 200

1 Maksimović Dario, KKK “Vojvodina“ N.Sad

2 Čudić Aleksandar, KKTK “Zabrežje“ Zabrežje

3 Gačić Petar, KKK “Zmaj“ Zemun

 

VETERANI

K1 1000

1 Petrović Radomir, KKK “Zemun“ Zemun

2 Borišev Marko, KK “Vojvodina“ Novi Sad

3 Tatar Petar, KK “Vojvodina“ Novi Sad

PARAKANUISTI

K1 200

1 Radovanović Vuk, KK “Vojvodina“ Novi Sad

2 Arsenović Arsen, KKK “AKK“ Beograd

3 Mandić Janko, KKK “Zemun“ Zemun

hotsport.rs

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.