0

SP U RUKOMETU: Planeta dobija novog šampiona

Objavljeno: 30.01.15 u 21:38

U drugom polufinalnom meču rukometnog prvenstva sveta Francuska je savladala Španiju 26:22 i u finalu će igrati protiv domaćina Katra.

Evropski šampion bio je bolji od sada već bivšeg prvaka sveta. Francuska je održala čas rukometa Španiji. „Crvena furija“ je vodila do šestog minuta (4:3), ali je u sedmom minutu Francuska napravila preokret (4:5) i do kraja utakmice nije ispuštala prednost. „Galske petlove“ je do pobede nosio Mikael Gigu sa pet golova, dok su po četiri postigli Narsis, Soraindo i Porte. Naše gore list Nikola Karabatić se tri puta „upisao“ u listu strelaca. Sa druge strane Uglade i Kanjelas su postigli po pet pogodaka, ali to nije bilo dovoljno da Španija ostane u borbi za odbranu svetskog zlata.

Protivnik Francuske u finalu SP biće domaćin Katar, a meč se igra u nedelju od 17.15.