0

SVETSKA LIGA: Srbi, Mađari i Hrvati lideri grupa

Objavljeno: 21.01.15 u 16:42

U četvrtom kolu Svetske lige najubedljivije pobede ostvarili su evropski šampion Srbija i branilac SL i Crna Gora. Podmlađena reprezentacija Srbije je bila izuzetno ubedljiva u Rusiji slavivši sa 17:8, a Crna Gora je kao domaćin potopila Tursku sa 15:4.

U našoj grupi B lider na tabeli je Srbija sa sve tri pobede. Do prvog trijumfa došla je selekcija Španije, koja je u gostima pobedila Nemačku sa 12:11. Španci su tokom celog meča imali prednost, pred početak poslednjih osam minuta igre imali su četiri gola prednosti, a na kraju slavili sa golom razlike.

U grupi A viđene su dve tesne pobede. Grčka je na svom bazenu izgubila od svetskog šampiona i vicešampiona Evrope, Mađarske sa 14:13. Grci su vodili gotovo čitavo prvo poluvreme, a komšije su prvi put povele sa 9:8 pred odlazak na odmor. Rezultatska klackalica nastavljena je i u nastavku, da bi tek nekoliko minuta pre kraja utakmice Mađarska napravila razliku i došla do treće pobede. Martin Vamoš je dao četiri gola, Madaraš i Hošnjanski po tri. Rumunija je pobedila Slovačku sa 14:13.

Neizvestan je bio i derbi grupe C. Hrvatska je kao gost  savladala Italiju sa 8:7. Mada, u većem delu utakmice Hrvatska je imala prednost, najveću po dva gola. Izabranike Ivice Tucka do pobede su predvodili Sandro Sukno i Damir Burić sa po tri pogotka. Crna Gora je rutinski savladala Turke (15:4), Brguljan i Čučković su postigli po četiri gola.