0

SP U RUKOMETU: Nemačka u derbiju bolja od Poljske, trijumf Hrvata

Objavljeno: 16.01.15 u 18:55

U Kataru je počelo 24. Svetskjo prvenstvo u rukometu, a u derbiju prvog dana takmičenja u okviru D grupe Nemačka je savladala Poljsku 29:26.

„Panceri“ su vodili tokom celog meča sa tri i četiri gola razlike. Poljaci su se u 52. minutu vratili u meč i gubili sa 25:24. Ipak, Nemačka nije izgubila kjocentraciju i pred kraj je napravila nedostižna tri gola prednosti. Tom razlikom je završen meč 29:26. „Pancere“ su do pobede vodili Vajnhold sa osam i Gensajmer sa sedam golova. Sa druge strane istakao se Lijevski sa sedam golova.

U B grupi Hrvatska je savladala Austriju 32:30. „Kockasti“ su u prvom poluvremenu vodili i sa četiri gola razlike, ali su se „crni orlovi“ vratili u igru u drugom poluvremenu. Ipak, Hrvati nisu dozvolili iznenađenje. Kod pobednika briljirao je Čupić sa 11 golova, dok se Vori zaustavio na pet pogodaka. Za Austriju Veber i Silađi su postigli po sedam, dok je Santos dao šest golova.