0

SP U RUKOMETU: Francuska se mučila, Švedska lagano, Danska kiksnula na startu

Objavljeno: 16.01.15 u 21:00

Završeno je prvo kolo grandioznog Svetskog prvenstva u rukometu, koje se ove godine održava u Kataru, a u poslednjim utakmicama prvog danaFrancuzi i Šveđani su slavili, dok su Danska i Argentina podelile plen.

Evropski i olimpijski šampion Francuska imala je dosta problema, pogotovo u drugom poluvremenu sa reprezentacijom Češke. ‘Petlovi’ su stekli na poluvremenu zalihu od sedam poena, koju su Česi uspeli da prepolove i potpuno se približe Francuzima, koji su ipak uspeli da odole i sa 30:27 upišu prvu pobedu u svojoj grupi C. U okviru iste grupe, Šveđani su mnogo lakše slavili protiv Islanda u skandinavskom derbiju prvog kola, a rezultat je bio 24:16. Očekivao se veći otpor ‘ostrvljana’, ali je sjajna odbrana Švedske bila ključ pobede na ovoj utakmici.

U meču grupe D Danska i Argentina podelile su plen rezultatomn odigravši  24:24, što predstavlja ogromno iznenađenje prvog kola Svetskog prvenstva. Činjenice da kladionice nisu ni dale mogućnost da se igra na pobedu Danske, a da je opklada na nerešen ishod nosila kvotu 31, dovoljno govore o kakvoj senzaciji se radi.