0

KUP SRBIJE: Radnički osvojio prvi domaći trofej!

Objavljeno: 22.12.14 u 21:32

Kragujevački Radnički je osvojio prvi domaći pehar u petom pokušaju, pošto je u finalu Kupa Srbije bio bolji od Partizana 5:4, pred punim tribinama bečejksog plivališta.

Šumadinici su kao iskusniji tim imali prednost tokom celog meča, a jedan od junaka utakmice je bio prošlogodišnji tragičar golman Zdravko Radić sa 13 odbrana. Spasio je Crnogorac svoj tim pred kraj utakmice, pošto je Jakšić 2,5 minuta pre kraja utakmice spustio Partizan na gol zaostatka. Mogli su Beograđani da dođu na „minus jedan“ na početku poslednje četvrtine, ali im tada nije priznat čist gol.

Radnički je vodio sa dva gola prednosti većim delom meča, mada je na samom startu druge četvrtine tim Vladimira Vujasinovića mogla da povede i dođe do osetnije prednosti. Naime, Toholj je početkom druge četvrtine dobio crveni karton, Mandić je izjednačio rezultat na 1:1 sa peterca, ali crno-beli su nisu iskoristili četiri minuta igre sa igračem više, nisu dali ni jedan gol iz igre u prvom poluvremenu. Kragujevčani su to znali da iskoriste i pogocima Petkovića i Trajkovića stigli su do, ispostaviće, se nedostižnih dva gola prednosti.

Radničkom je ovo bio prvi trofej u Kupu Srbije, dok ih je Partizan osvojio 23.

Partizan – Radnički KG 4:5 (0:1, 1:2, 2:2, 1:0)

Bazen: ‘Đorđe Predin Badža’. Gledalaca: 1.000. Sudije: Putniković i Raković.

Igrač više: Partizan 11 (1), Radnički KG 10 (3). Dva igrača više: Partizan 2 (1). Peterci: Partizan 1 (1), Radnički KG 1 (1).

PARTIZAN: Rističević (10 odbrana), Gilen, Mandić 1, Vico, Subotić, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković ,1 Stojanović, Asanović, Osmanović, Radojević.

RADNIČKI KG: Radić (13 odbrana), Trajković 1, Popović 1, Markovič, Miličić, Vrlić, Ćirić, Basara, Vuksanović, Dedovič 1, Ćuk, Petković 2, Živojinović, Toholj.