0

DRUGI PORAZ: Posle Francuske i Danska bolja od Srbije

Objavljeno: 28.11.14 u 20:07

Reprezentacija Srbije, poražena je u drugom kolu Mobelringen Kupa od selekcije Danske 32:20 (18:13).

Posle solidnog prvog poluvremena, u kome su izabranice Saše Boškovića, pružile dobar otpor favorizovanom rivalu, predvođene Biljanom Bandelier (četiri gola u prvom delu), u nastavku je usledio pad.

Kada je Jelena Popović smanjila prednost Dankinja na 21:17, usledila je serija devojaka Jana Pitlika 10:1 u narednih 18 minuta, koja je odredila sudbinu ovog meča. Selektor Bošković, iskoristio je priliku da u finišu meča da prostora i mlađim snagama.

Najefikasnija u redovima pobednica bila je Kristina Kristiansen sa sedam pogodaka, dok je kod Srbije, uz Biljanu Filipović (5), najefikasnija bila Jelena Popović sa tri gola.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.