0
U pripremi

SERIJA A: Juve pokorio i Olimpiko (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.14 u 22:37

Podatak da se sastaju prvi i peti na tabeli Serije A najavljivao je interesantan meč na Olimpiku, ali su igrači Juventusa kao po običaju ove sezone bili partibrejkeri pa su uskratili okupljene gledaoce, uglavnom navijače Lacija, neizvesnosti pobedom od 3:0.

Mrežu Markerija prvi je pogodio Pol Pogba posle odlične asistencije Teveza koji je početkom drugog poluvremena lepim golom duplirao prednost „stare dame“. Nije mnogo vremena prošlo do novog pogotka gostiju, a ponovo je strelac posle filigranske akcije bio mladi francuski vezista Pogba, koji je tako stavio tačku na ovaj meč.

Sve što je Lacio u nastavku mogao da uradi je da eventualno napravi kozmetičku promenu rezultata, ali ni to mu nije pošlo od ruke uprkos tome što su gosti od 70. minuta posle isključenja Padoina imali igrača manje na terenu. Dušan Basta je odigrao svih 90 minuta, a Filip Đorđević je u 57. minutu zamenio iskusnog Miroslava Klozea.

Juventus sada ponovo ima tri boda više od prvog pratioca Rome, a Laciju je ugroženo peto mesto pošto Đenova, Milan, i Udineze svoje mečeve igraju u nedelju.