0

SVETSKA LIGA: Delfini ‘razbili’ Špance u Nišu

Objavljeno: 18.11.14 u 19:25

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u meču 1. kola Svetske lige pošto je u Nišu na bazenu Čair savladala Španiju sa čak 9:1 (5:1, 0:0, 0:0, 4:0).

Pre početka utakmice predsednik VSS Milorad Krivokapić, Katarina Vučetic prijatelj brenda Tag Heuer i Milan Krstić predsednika saveza Centralne Srbije predali si poklone Živku Gociću i Slobodanu Nikiću za 300. odigranu utakmicu i Dušku Pijetloviću za 200. utakmicu u reprezentaciji.

Španija je samo dobro počela utakmicu iskoristivši prvog igrača više za 1:0. Posle toga je u prvoj četvrtini igrala samo Srbija. Odmah je izjednačio Filipović a zatim su mrežu tresli Mandić, Ćuk, Radjen i Prlainović. Odlična odbrana našeg tima. Prvi utisci da se na 25 metarskom bazenu igra znatno brže, ali nema klasičnih kontri. Apsolutna dominacija srpskog sastava na oduševljenje sjajne niške publike koja je tribine Čaira ispunila do poslednjeg mesta.

U drugih osam minuta igralo se daleko mirnije. Savić je dosta kombinovao, nije bilo pogotka u mreži Španaca.Na drugoj strani je rival činio sve da smanji prednost ali je odbrana, glavni adut našeg tima delovala odlično. U jednom trenutku su Španci imali dva igrača više ali ni to nisu uspeli da realizuju.

Golgeterski post je nastavljen i u trećem delu. Srbija nije tri puta iskoristila igrača više.U tom trenutku učinak sa brojčanom prednošću u bazenu je bio slab 6 (1). Ali sve je to kompenzovala dobra igra odbrane. Španci su 3,27 do kraja dobili igrača više. Selektor Hernadez je iskoristio tajm aut. Medjutim Španci nisu ni šutirali prema golu Mitrovića koji je zamenio odličnog Pijetlovića.Pred poslednji napad u četvrtini tajm aut je zatražio i Dejan Savić. Dobili smo igrača više ali je in prošao poput prethodnih. Španci gol nisu postilgli od drugog minuta a naš tim od osmog. Dve četvrtine bez golova retkost u vaterpolu kada igra Srbija.

I konačno gol za Srbiju. Drugi gol Prlainovića posle 18 minuta igre – 6:1, sa igračem više. Na isteku drugog igrača više za Srbiju u ovoj četvrtini mrežu pogadja Dušan Mandić. Vodjstvo 7:1 3,30 do kraja utakmice. Napad gostiju i dalje bez rešenja za srpsku odbranu. Nema ni mnogo udaraca prema golu Mitrovića.Na drugoj strani zadrškom Radjen postiže osmi gol.U poslednjem napadu još jedan igrač više za Srbiju i pogodak Pijetlovića 21 sekundu pre kraja. Za svoju poslednju akciju Španci su se dogovarali na tajm autu. Igrač više pa još jedan i opet ništa. Završetak utakmice uz pozdrav navijačima koji su napravili izvanrednu atmosferu.

Srbija je pobednički počela odbranu Svetske lige. Sledeći rival Srbije je Nemačka 9. decembra u Hamburgu.

Bazen Čair. Gledalaca 2000. Sudije:Kun (Madjarska), Damianakis (Grčka). Delegat: Šoštar (Srbija). Igrač više: Srbija 10 (4), Španija 3(1), dva igrača više: Španija 2 (0).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić, Rađen 2, Filipović 1, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

ŠPANIJA: Agilar, Kabanas, De Lera, Larumbe,Molina, Minguel, Širanji, Espanjol, Tahul, Baroso, Malarah 1, Bustos, Lorio. Selektor: Hernadez.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk straniciHotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.