0
Odbojka

DOMAĆIN PRVAK SVETA: Poljaci prekinuli niz Brazilaca

Objavljeno: 21.09.14 u 23:08

Odbojkaši Poljske osvojili su zlatnu medalju i titulu prvaka sveta na XVIII SP 2014, koje je večeras završeno u Poljskoj. Poljska je večeras u Katovicama, u finalu savladala Brazil sa 3:1, po setovima 18:25, 25:22, 25:23 i 25:22. Poljska je prvu titulu svetskog prvaka osvojila pre 40 godina, tačnije 28. oktobra 1974. na VIII SP u Meksiko Sitiju prekinuvši tako niz Brazilaca koji su trostruki uzastopni prvaci sveta bili do večeras.

odbojka2

Bronzana medalja pripala je reprezentaciji Nemačke koja je ranije tokom dana u meču za bronzu savladala selekciju Francuske sa 3:0, po setovima 25:21, 26:24 i 25:23. Odbojkaška reprezentacija Srbije završila je ovo takmičenje na devetom mestu sa pet pobeda i četiri poraza.