0

Sjajne vesti i iz rvanja: Štefanek u finalu SP!

Objavljeno: 13.09.14 u 17:01

Još jedna svetska medalja je obezbeđena, minimum srebrna. Ovih dana obradovali su nas košarkaši, strelci, odbojkaši, ali i borilački sport. Srpski rvač Davor Štefanek plasirao se u finale SP kategorije do 66 kilograma. Štefanek je u polufinalu savladao Azerbejdžanca Hasana Alijeva sa 5:3 i tako Srbiji doneo medalju na Svetskim prvenstvima posle sedam godina.

Stefanek

U borbi za najznačajnije odličje boriće se sa Omidom Nuruzijem, koji je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama 2012. godine u Londonu. Nuruzi je u polufinalu savladao Tamaša Lorinča iz Mađarske, rezultatom 4:1.

Davor je nastavio sa sjajnim nizom rezultata. U osmini finala „pao“ je Čan Ži, dok je u četvrtfinalu poražen Litvanac Venickas.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.