0

EP: Amela Terzić poslednja u finalu

Objavljeno: 15.08.14 u 19:34

Srpska atletičarka Amela Terzić zauzela je poslednje, 12. mesto, u finalnoj trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Cirihu pošto je stazu prešla u vremenu 4:19,11 minuta.

amela-terzic-2010

Odlično je trčala Amela sve do ulaska u poslednji krug kada je naglo posustala pa je sa četvrtog mesta „propala“ na začelje kolone iz za sada nepoznatih razloga, koje će ona verovatno saopštiti predstavnicima „sedme sile“.

Zlatnu medalju osvojila je Etiopljanka u dresu Holandije Sifan Hasani koja je trku završila u vremenu 4:04,18 minuta. Srebro je pripalo naturalizovanoj Šveđanki Abeba Aregavi (4:05,08), dok je treće mesto zauzela Britanka Lura Vejtman (4:06,32).

S obzirom da je Terzićevoj lični rekord 4:05,69 minuta da je ponovila to ostvarenje zabeleženo prošle godine u Tampereu mogla je čak i do medalje.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.