0

Mladi rukometaši ispustili plasman u polufinale EP

Objavljeno: 30.07.14 u 20:09

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Austriji posto je danas u poslednjem kolu četvrtfinalne Grupe 1 odigrala protiv selekcije Španije nerešeno 20:20 (9:8).

rukomet

Nakon tri pobede zaredom izabranici Aleksandra Brkovića zaustavljeni su u odlučujućem meču i zbog slabije gol-razlike ostali su trećeplasirani u grupi.

Imali su gol viška na poluvremenu, ali su Španci u nastavku uspeli da nadoknade zaostatak i u dramatičnoj završnici utakmice izbore remi koji im je bio dovoljan za prolaz među četiri najbolja tima.

Juniori Srbije nisu iskoristili poslednji napad za pobedu pošto su krenuli brzopleto, a Sretenović šest sekundi pre kraja slabo šutirao pored gola.

U drugom meču Grupe 1 od 18 sati igraju Danska i Francuska..

Tabela: Danska 4 boda, Španija 3, Srbija 3, Francuska 0.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.