2

Pobeda Partizana i na Farskim ostrvima: Sad sledi Ludogorec

Objavljeno: 22.07.14 u 21:58

Fudbaleri Partizana savladali su HB Toršavn i u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-beli su posle preokreta u drugom poluvremenu pobedili sa 3:1 (0:1).

Četa Marka Nikolića je odradila valjan posao na Farskim ostrvima. Iako to nije izgledalo tako u prvih 45 minuta, „parni valjak“ je zabeležio rutinski trijumf na krajnjem severu Evrope 3:1, a moglo je biti daleko ubedljivije.

Domaćin je bolje otvorio meč, stvorio je nekoliko šansi, ali je Lukač dobro branio. Ipak, HB je stigao do vođstva u 35. minutu pogotkom Verduma glavom. Rezultatom 1:0 za domaćina otišlo se na poluvreme.

U drugom delu igre viđena je sasvim druga slika. Partizan je žestoko napadao, Farani se branili, ali nedovoljno, pošto su dobili tri gola. Prvo je Ninković u 49. minutu izjednačio na 1:1 posle sjajne asistencije Lazovića. Upravo je napadač crno-belih u 75. minutu predriblao golmana domaćih i preokrenuo na 2:1. Konačnih 3:1 u nadoknadi vremena postavio je Petar Grbić posle sjajne akcije igrača Partizana.

U prvom meču odigranom pre sedam dana, crno-beli su slavili sa 3:0 u Beogradu i sa večerašnjih 3:1, ukupnim skorom 6:1 izborili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i dvoboje sa prvakom Bugarske Ludogorecom.

Tok susreta:

Kraj utakmice. Partizan je ukupnim skorom 6:1 izborio plasman u teče kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

90+1 GOOOOOOOL Partizan je uvećao prednost 3:1. Sjajan dupli pas odigrali su fudbaleri Partizana, Grbić se ušetao u kazneni prostor i matirao Gestsona.

86′ Pokušao je i Fofana, ali je njegov šut završio tik pored stative.

83′ Ninković je šutirao iz okreta, ali je čuvar mreže Farana bio na mestu.

79′ Grbić je izašao sam na golmana tima iz Toršavna, ali je bio neprecizan.

75′ GOOOOOOOL Partizan je preokrenuo 2:1. Lazović je izašao sam na golmana HB, predriblao ga i pogodio praznu mrežu.

64′ Benjaminsen je šutirao preko gola Partizana.

58′ Ponovo je pokušao mladi vezista Partizana, ali je njegov šut sa 16 metara završio preko gola.

51′ Ninković je izašao sam na golmana Farana, ali nije uspeo da ga savlada.

49′ GOOOOOOOOL Partizan je izjednačio na 1:1. Lazović je uputio pas po zemlji u peterac, lopta je stigla na drugu stativu gde je sam bio Ninković kome nije bilo teško da je samo gurne u mrežu.

47′ Centaršut Luke sa desne strane, Škuletić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla dalkeo preko gola.

Kraj prvog poluvrmena. HB vodi sa 1:0.

45′ Sudija je produžio prvo poluvrme dva minuta.

35′ GOOOOOOOOOL HB vodi 1:0. Bio je to dobar centaršut u kazneni prostor Partizana, a Verdum je loptu glavom smestio iza leđa Lukača.

24′ Ninković je pokušao glavom, ali je golman domaćina bio na mestu.

14′  Velika šansa za HB, ali je Lukač fantastično odbranio i tom prilikom se povredio. Ipak, nastavio je meč.

7′  Drinčić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

2′ Prvi su zapretili Farani, ali je šut njihovog napadača glavom završio preko gola.

HB Toršavn – Partizan 1:3 (1:0).

Stadion: Gundadur u Toršavnu. Kapacitet: 5.000. Sudija: Dimitar Mečkarovski (Makedonija).

HB: Gestson, Holm, Johan Davidsen, P. Jonsen, Jogvan Davidsen, Vantsdal, Benjaminsen, Hansen, Muritsen, Jensen, Edmundson.
Partizan: Lukač, Stanković, B. Ilić, Ostojić, Volkov, Brašanac, Drinčić, Ninković, Luka, Lazović, Škuletić.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.