0

Romero odveo Argentinu u finale

Objavljeno: 10.07.14 u 00:45

Drugi finalista Svetskog prvenstva u Brazilu je fudbalska reprezentacija Argentine koja je posle prilično dosadnog meča u Sao Paulu na penale rezultatom 4:2 (0:0) savladala selekciju Holandije, koja za razliku od duela sa Kostarikom nije imala sreću na „ruletu“.

holandija-argentina

Nije bilo baš previše zanimljivo u 120 minuta igre. Istina mogle su i jedna i druga selekcija ranije da dođu do trijumfa, Holanđani na isteku predviđenih 90 minuta kada je Roben propustio priliku da se proslavi, a Argentinci u završnici produžetaka kada su Palasio i Rodrigez bili dekoncentrisani pred golom Silesena.

Za razliku od meča protiv Kostarike van Gal je odlučio da za penale na golu ostavi Silesena koji je bio blizu da odbrani dva penala Argentincima, ali mu to nije pošlo od ruke, dok je na drugoj strani junak pobede Argentine golman Romero koji je skinuo penale Flaru i Snajderu.

Finalni meč u kojem će se sastati Nemačka i Argentina (repriza finala iz 1990. godine) na programu je u nedelju od 21 sat, dok je duel za treće mesto planiran za subotu, a igraće Brazil i Holandija.

Tok meča:

Penali:

2:4 – Maksiiiii Rodrigeeez vodi Argentinu u finale, jako i po sredini gola, Silesen je branio, ali se lopta od prečke odbila u gol

2:3 – Kujt kao Roben, lopta u jednu Romero u drugu stranu

1:3 – Bio je blizu Silesen da odbrani penal Agueru, ali je lopta ipak prošla u gol

1:2 – Romero brani i udarac Snajderu, Argentinci na korak od finala

1:2 – Garaj topopvski po sredini gola

1:1 – Roben šalje Romera u jednu, a loptu u drugu stranu

0:1 – Mesi rutinski vara Silesena

0:0 – Romero brani penal Flaru

120+1 – Završena je utakmica, pucaće se penali. Zanimljivo je da Van gal ovog puta nije promenio golmane odnosno braniće Silesen, a ne Krul koji  je Holanđanima doneo plasman u polufinale

117 – Još jedna šansa za „gaučose“, Mesi je prošao po desnoj strani, centrirao, ali je Maksi Rodrigez loše uhvatio volej pa Silesen nije imao težak zadatak da odbrani njegov udarac

115 – Auuuuuuu kakva šansa za Rodriga Palasija, sam je bio ispred Silesena, pokušao je da ga prebaci udarcem glavom, ali mu je loptu poslao pravo u ruke

110 – De Fraj je pokušao udarcem iz prilične udaljenosti, ali nije bio precizan

107 – Uh kakav duel Kujta i Zabalete koji je glavom naleteo na rame protivnika i čini se da mu je tom prilikom izbijen najmanje jedan zub

106 – Počelo je poslednjih 15 minuta drugog polufinalnog meča Mondijala

105+1 – Kraj prvog produžetka, Holanđani su više držali loptu u nogama, ali su Argentinci pri kraju imali nešto bolje šanse, ipak mreže i dalje miruju

100 – Neće više biti promena u ekipama pošto je i Sabelja izvršio poslednju, Maksi Rodrigez je zamenio Lavecija

99 – Dobar udarac Robena sa distance, ali je Romero bio na svom mestu

96 – Poslednja izmena kod Holanđana – Van Persi izlazi Huntelar je ušao

91 – Počeo je prvi produžetak na meču u Sao Paulu

90+3 – Završen je regularni deo meča, golova nije bilo pa će se igrati dodatnih 30 minuta. Drugo poluvreme je bilo nešto zanimljivije, ali ipak se mreže nisu tresle

90 – Sudija Čakir naređuje da se igra još tri minuta nadoknade vremena, a upravo tada se desila najbolja šansa na meču u kojoj se našao Roben kojeg je u psolednjem momentu izblokirao Maskerano

81 – Dvostruka izmena u ekipi Argentine, ulaze Palasio i Aguero, a izlaze Perez i Iguain

75– Još nema ozbiljnijih prilika, sve je manje vremena. Mogao je Iguain da zatrese mrežu, ali čak i da je uspeo u tome gol ne bi bio priznat pošto je bio u ofsajdu

65 – Nova izmena kod Holanđana, De Jonga je zamenio Klasi

58 – Ako se ovako nastavi sve je izvesnije da ćemo gledati produžetke pošto nijedna ekipa ne želi previše da rizikuje

49 – Nastavljeno je sa oštrom igrom, Demikelis dobija javnu opomenu zbog prekršaja nad Robenom, slab udarac Snajdera iz slobodnjaka

46 – Počelo je drugo poluvreme, van gal je izvršio jednu izmenu, umesto Martinsa Indija u igri je Janmat

45+2 – Završeno je prvo poluvreme drugog polufinalnog duela Svetskog prvenstva u kojem osim dosta duela, trčanja i požrtvovanosti nismo videli mnogo toga odnosno nije bilo onoga zbog čega većina voli ovaj sport, a to su lucidnost, kreativnost, šanse, golovi…

45 – Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

44 – Zbog gomilanja prekršaja nad Mesijem prvi žuti karton na meču dobio je Bruno Martins Indi

38 – Utakmica se malo zaoštrila, ali sudija Čakir za sada kontroliše situaciju i još uvek ne izvlači kartone iz džepa samo preti

30 – Prošlo je pola sata igre, nismo videli ništa za razliku od prvog polufinala u kojem je do ovog momenta palo već pet golova

24 – Garaj je mogao da bude strelac prvog gola, ali je lopta posle njegovog udarca glavom nakon kornera otišla visoko preko gola

23 – Prošla je prva polovina prvog poluvremena i to bez ozbiljnijih prilika na obe strane, timovi su prilično oprezno ušli u utakmicu sa prevashodnom namerom da ne prime gol

15 – Silesen hvata živu loptu posle slobodnjaka Lea Mesija sa nekih 20-ak metara

10 – U drugih pet minuta se situacija na terenu okrenula, Holanđani drže loptu, ali im je učinak isti kao i protivnika odnosno nisu uspeli da se približe golu Romera

5 – U prvih pet minuta lopta je uglavnom u nogama Argentinaca, ali je prvi konkretniji napad imala Holandija, ipak bez prevelikih problema „gaučosi“ su zaustavili Snajdera

1 – Utakmica je počela, sa centra su krenuli Argentinci koji igraju u svojim tradicionalnim plavo-belim dresovima, dok su Holanđani u uobičajeno narandžastim majicama

Stadion: Arena Korintijans (Sao Paulo)
Gledalaca: oko 65.000
Sudija: Čakir (Turska)

Holandija: Silesen, Kujt, De Fraj, Flar, Martins Indi, Blind, De Jong, Snajder, Vejnaldum, Roben, van Persi

Argentina: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Bilja, Maskerano, Perez, Mesi, Laveci, Iguain

Večeras u Sao Pulu u drugom polufinalnom duelu Svetskog prvenstva gledaćemo reprizu finalnog meča iz 1978. godine kada je Argentina u Buenos Ajresu pobedom nad Holandijom prvi put postala prvak sveta. današnji meč počeće minutom ćutanja u čast leghendarnog Alfreda di Stefana koji je preminuo pre dva dana.

Nšto bolji utisak u dosadašnjem delu takmičenja ostavili su Holanđani, ali se ni oni nisu proslavili u duelu sa Kostarikom kada su tek nakon boljeg izvođenja penala uspeli da dođu do trijumfa.

Sa druge strane i Argentincima je bilo potrebno dodatnih pola sata kako bi savladali Švajcarce u osmini finala, a do tog pogotka Di Marije uglavnom sve u igri „gaučosa“ zavisilo je od Lea Mesija pa tako „lale“ imaju jasan, ali ne toliko lak zadatak – zaustaviti fudbalera Barselone na svaki način.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.