0

Mesi evrogolom srušio bunker Irana (VIDEO)

Objavljeno: 21.06.14 u 19:55

Velemajstorskim golom Lionela Mesija u nadoknadi vremena Argentina je sa 1:0 savladala Iran u prvom meču drugog kola F grupe na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Aguero i Mesi

Malo je falilo da Iran napravi najveću senzaciju na Mondijalu. Branio se tim sa Bliskog istoka, pokušavao iz kontra napada da iznenadi „gaučose“, a onda u 91. minutu bio najstrožije kažnjen fantastičnim pogotkom Mesija.

Argentina je bila bolji rival, pogotovo u prvom poluvremenu kada su Iguain, Roho i Garaj promašili stopostotne šanse.

U drugom poluvremenu bolji je bio Iran, ali fudbaleri tog tima nisu znali da iskoriste stopostotne šanse koje su imali. Obe je propustio Reža, prvo je u 52. minutu šutirao glavom, a Romero krajnjim naporima odbrani, a potom je i u 86. minutu izašao sam pred gol, ali je golman Argentine ponovo fantastično intervenisao. Kako to biva na kraju, stigla je kazna, a cela Argentina slavi „mađioničara“ u kopačkama Mesija.

Tako]e, treba napomenuti da je utakmicu na visokom nivou odsudio Milorad Mažić, mada Srbin i nije imao puno posla.

Tok susreta:

90+4′ Mažić je odsvirao kraj utakmice.

90+1- GOOOOOOOOOOL- Evrogol je postigao Mesi. „Čarobnjak“ u kopačkama je primio loptu na 18 metara od gola, a onda teledirigovanim šutem pogodio sam ćošak gola Hađiđija za vođstvo Argentine 1:0.

86′-
Bila je to brza kontra Irana, Reža je izašao jedan na jedan sa golmanom Romerom i čuvar mreže Argentine je izašao kao pobednik iz tog dvoboja.

84′– Nova šansa je to bila za Argentinu. Rezervista Palasios je šutirao glavom, ali je Hađiđi bio skoncentrisan i lako odbranio šut napadača „gaučosa“.

82′- Roho je šutirao sa 18 metara, ali je taj pokušaj bio veoma loš.

73′- Mesi je izveo novi slobodan udarac, ali je njegov pokušaj završio u spoljašnjem delu mreže.

66′- Sve je opasniji bio Iran. Azijci su imali fantastičnu priliku, pošto je Dejađ šutirao glavom sa sedam metara, a Romero vrhovima prstiju uspeo da odbrani šut i loptu pošalje u korner.

60′- Soloprodor je izveo Mesi, šutirao je sa 18 metara, a lopta je milimetar pored stative otišla u gol-aut.

52′- Veliku šansu je propustio Iran. Centrirao je sa desne strane Montazeri, a šut glavom Reže sa pet metara odbrani je Romero.

46′– Počelo je drugo poluvreme.

45′- Milorad Mažić je odsvirao kraj prvog poluvremena. Srpski arbitar je u prvom delu imao malo posla, koji je dobro obavio.

42′-Korenr je izveo Iran, najviši u skoku je bio Andranik, ali je lopta prošla tik preko prečke.

36′- Mesi je izveo još jedan prekid, a Garaj je sa svega tri metra uspeo da promaši ceo gol. Iran se nije dao.

33′– Sudija Mažić je dosudio slobodan udarac za Argentinu na nekih 20 metara od gola, ali je Mesi bio neprecizan.

22′- Korner je izvela Argentina, Roho je bio najviši u skoku ali je lopta za koji centimetar prošla pored stative.

20′- Stopostotnu šansu su promašili Argentinci. Iguain je na petercu ostavio loptu za Aguera, ali je šut napadača Mančester sitija odbranio fantastični Hađiđi.

19- Pokušao je Di Marija sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola.

13′- Veliku šansu je propustila Argentina. Iguain se našao jedan na jedan sa golmanom Irana, ali je Hađiđi fantastično odbranio.

5′- Na iznenađenje svih prvu priliku na utakmici je imao Iran, ali je šut glavom napadača azijske reprezentacije završio daleko od gola.

1′- Sudija Mažić je dao znak da utakmica počne.

ARGENTINA – IRAN 1:0 (0:0)
Strelac:
Mesi 90+1

Sastavi timova:
ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Garaj, Fernadez, Roho, Maskerano, Gago, Di Marija, Aguero, Mesi, Iguain.
IRAN: Hađiđi, Haji Safi, Hoseni, Amirhosen, Nekunam, Masud, Andranik, Montazeri, Reža, Dejađ, Mehrdad.

Argentina i Iran su se do sada sastali samo jednom i to davne 1977. godine kada je prijateljski meč u Madridu završen nerešenim rezultatom 1:1.

Argentina u dvoboj sa Iranom ulazi posle pobede nad Bosnom i Hercegovinom 2:1, dok je Iran u prvom kolu remizirao sa Nigerijom 0:0.