0
Top News

Ofanzivni Italijani savladali blede Engleze (VIDEO)

Objavljeno: 15.06.14 u 01:54

U jednom od derbija grupne faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Brazilu Italija je savladala Englesku sa 2:1 (1:1) u meču 1. kola grupe D odigranom u Manausu.

baloteli-eng-ita

Italijani su do početne prednosti došli u 35. minutu posle odličnog udarca Markizija, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Staridž koji je iskoristio perfektnu asistenciju Runija. Konačnih 2:1 postavio je Baloteli već u 50. minutu, a asistent kod tog pogotka bio je Kandreva. Lako je moglo da se desi da padne još nekoliko golova pošto je lopta u više navrata pogađala okvir oba gola, ali je na kraju ipak ostalo 2:1 za „azure“.

U narednoj rundi ove grupe sastaju se dve poražene reprezentacije Urugvaj i Engleska odnosno dva tima koja na svom kontu imaju po tri boda posle današnjih trijumfa – Kostarika i Italija.

Tabela: Kostarika 3 boda, Italija 3, Engleska 0, Urugvaj 0

Tok meča:

90+5′ – Sudija Kujopers svira kraj, Italija je golovima Markizija i Balotelija savladala Engleze sa 2:1,a  strelac gola za „albion“ bio je Staridž

90+3′ – Italijani iskusno kradu vreme, iznuđuju prekršaje kako bi isteklo ovih pet minuta. Kaaakaaav slobodnjak Pirla, lopta pogađa prečku posle neverovatne putanje koju joj je dao iskusni vezista

90′ – Igraće se pet minuta nadoknade izgubljenog vremena

85′ – Džerard loše izvodi slobodnjak sa oko 20 metara, lopta odlazi preko gola Italijana

79′ – Parolo umesto Kandreve, a Lalana menja Staridža

77′ – Sirigu brani odličan slobodnjak Bejnsa

72′ – Lopta posle Džonsonovog udarca odlazi pored gola Sirigua. Imobile menja Balotelija, a Vilšir Hendersona

68′ – Opasan udarac Kandreve, ali lopta završava van okvira gola

64′ – Ređaju se šanse ipred oba gola, najpre je Darmijan mogao da poveća prednost Italijana, a potom je u šansi na drugoj strani bio Barkli, ali ostalo je 2:1 za „azure“

61′ – Runiiii je imao još jednu dobru priliku, ali je lopta prošla zamalo pored stative. U međuvremenu Barkli je zamenio Velbeka

57′ – Prva izmena na utakmici, Tijago Mota menja Veratija

54′– Runi šutira, ali lopta odlazi tik pored desne stative Siriguovog gola

50′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, ponovo vodi Italijaaaa (2:1), Balooteeeliiii postiže gol posle odlične asistencije Kandreve

49′ – Sirigu brani vrlo dobar udarac Staridža

46′ – Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena u ekipama

45+2′ – Prvo Jagjelka izbacuje sa gol linije posle udarca Balotelija, a potom je Kandreva pogodio stativu, Kujpers svira kraj prvog poluvremena

45′ – Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

44′ – Lep šut Darmijana posle solo prodora, ali je lopta otišla preko Hartovog gola

37′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, posle samo dva minuta Staridž je posle centaršuta Runija izjednačio na 1:1

35′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1:0 za Italiju, strelac je Markizio, uigrana akcija „azura“ posle kornera, Pirlo je pustio loptu do Markizija koji je sa oko 23-24 metra pogodio Hartov gol

33′ – Baloteli je imao dobru priliku, ali Baloteli nije uspeo da zahvati loptu na pravi način

28′ – Zamalo neprecizan udarac Kandreve

24′ – Velbek je odlično prošao po desnoj strani, dao je povratnu loptu, a malo je nedostajalo da Barzalji postigne autogol

19′ – Ipak prvu ozbiljniju priliku imali su Italijiani, Pirlo je poslao lelujavu loptu ka golu Engleza, Hart se nekako izborio sa njom

18′ – Ekipa Ćezarea Prandelija igra svoju klasičnu „čekalicu“,a  sa druge strane „gordi albion“ bezidejan

8′ – Italijani traže penal zbog igranja rukom Džonsona kojeg nije bilo

5′ – Englezi opasniji u prvih pet minuta, ali kada dođu do šesneasterca Italijana uglavnom se spetljaju

1′ – Utakmica je po;ela, sa centra su krenuli Italijani

Stadion: Arena Amazonija (Manaus)
Gledalaca: oko 40.000
Sudija: Kujpers (Holandija)

Engleska: Hart, Jagjelka, Džonson, Bejns, Kejhil, Džerard, Henderson, Sterling, Runi, Staridž, Velbek

Italija: Sirigu, Barzalji, Paleta, Kjelini, Darmijan, De Rosi, Pirlo, Markizio, Kandreva, Verati, Baloteli

Duel Engleske i Italije biće prvi na SP u Brazilu u kojem će koplja ukrstiti bivši svetski prvaci. Večerašnja utakmica je idealna prilika da se Englezi osvete Italijanima za eliminaciju sa Evropskog prvenstva iz 2012.

Od ponoći, kada je utakmica na programu po našem vremenu, moći ćemo da gledamo duel selektora Roja Hodžsona i Ćezarea Prandelija, ali i Runija i Balotelija. Pomenuti Mario Baloteli važi sa ekscentričnog momka i sa njim se nikad ne zna kada će da se obruka, a kada će da zablista.

Setite se samo koliko zicera nije realizovao, kao ni penala, ali zato je u odlučujućim utakmicama znao da zablista i spasi celu ekipu.

Pre dve godine na Evropskom prvenstvu u Ukrajni i Poljskoj igrao je vrhunski. U meču polufinala je sa dva postignuta gola praktično sam savladao tada favorizovane Nemce. Koja će strana njegove ličnosti preovladati videćemo na večerašnjem okršaju.

“Znate šta možete da očekujete od reprezentacije kao što je Italija. To je jedna od najboljih ekipa na svetu, ima mnogo dobrih igrača i stil igre koji gaji godinama. Radujemo se utakmici, govori se dosta o vremenskim prilikama, ali će isto biti i njima i nama”, rekao je levi bek Engleske Lejton Bejns

Ovo će biti 25. duel ovih selekcija, Englezi imaju priliku da se izjednače po broju pobeda, Italija trenutno vodi sa 9:8.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na na našem Tviter nalogu.