0

Partizanu ni uteha, Primorje ih slomilo u poslednjoj deonici

Objavljeno: 31.05.14 u 19:55

Nema ni bronze, ni utehe Partizan je, kao najmlađa ekipa u Ligi šampiona, zauzeo četvrto mesto u Evropi. Partirali su Primorju tri četvrtine, a onda u poslednjih osam minuta primili čak pet golova – i izgubili sa 6:12. Četvrtfinalni meč sa Pro Rekom, i utakmica više u odnosu na Riječane, ispraznili su crno-bele klince, koji ipak nemaju za čim da žale. Takmičenje su završili ispred daleko bogatijih klubova, Breše i Pro Reka i odigrali tri jake utakmice. Njihovo vreme tek dolazi.

Furiozan početak Partizana, odlična prva četvrtina, velika orba u drugpj i trećoj i koban pad u četvrtoj, tako se može opisati igra crno-belih momaka. Poklekli su u poslednjih osamm minuta, briljirala su braća Varga sa pet golova, Vićan na golu, Garsija u prvom poluvremenu, Radu… u Partizanu se najčešće Ćuk odbvaživao na šut, ali ne može kapiten sve sam.

Kraj

Promašuje Subotić, a Daniel Varga pogađa za 8:6. Soru problem pravi i sunce koje mu ide direktno u oči u drugom poluvremenu. Povučen Radu, novi peterac, Deneš Varga za „+3“. Daniel Varga sa dovodi Primorje na 10:6, tri gola Riječan za dva i po minuta. crno-beli nikako da se konsoliduju u poslednjoj deonici. Ostalo je još 3:08 minuta, posle tajm-auta crno-beli imaju igrača više. Čučković je pokušao nemoguće. Sukno asistira Šefki, 11:6. Oprobao je šut Mandić, neuspešno. posustali su crno-beli, 12:6 Kozmin Radu.

Četvrta četvrtina

Lopta za Riječane, Radu posle odbitka šalje loptu u mrežu Sora. Crno-beli imaju igrača više, bomba Miloša Ćuka, preko bloka. Smanjuje Partizan na 3:4. Nikola Dedović za izjednačenje, posle tri minuta igre. Vraća vođstvo Paulo Obradović, akcija sa stative, sa igračem više. Sledeću akciju brani Soro. Sa druge strane isključenje za Patrizan, Vujasinović traži tajm-aut, šrauba Vice za novo izjednačenje 5:5. Nije to dugo potrajalo, pogodio je Sukno, na asistenciju Deneša Varge. tNeko je od crno-belih dobio udarac po licu, Vujasinović traži brutaliti, ali ništa od toga. Brza akcija crno-belih, Tanasković asistira Tomaševiću – 6:6, 1:11 do kraja. Poslednji minut, Čučković skrivio peterac, Deneš Varga uspešniji od Sora. Šansa za Partizan da izjednači, izborio se Mandić za isključenje, ali akcija nije izvedena kako je Vujasinović tražio.

Treća četvrtina

Dva uzastopmna faula u napadu za Partizan. Mandić isključen, Danijel Varga postiže gol posle tri minuta igre. Povo Riječani imajuigrača više, Soro brani. Oprobao je šut kapiten Ćuk, zakačio gornji deo prečke. Sa druge strane, dobra odbrana Jakšića. Još jedan pokušaj crno-bele sedmice, rezultat ostaje neporomenjen na četiri minuta do odmora. Obradović ne koristi situaciju sa igračem više, prozreo je akciju Soro. Međutim, u sledećoj akcijinadmudruje ga Garsija, opet igrač više. Prvo izjednačenje na meču, dva i po minuta do kraja druge deonice. Imali su crno-beli priliku da vrate vođstvo, čak i igrača više, ne koriste je. Ponovo napad za njih, rezultat nepromenjen. Stiže kazna, devet sekundi pre kraja Garsija ponovo precizan 2:3. Pokušao je Ćuk sa pola bazena, Vićan siguran. Zanimljivo, Mandić uopšte nije šutirao tokom prvog poluvreme, najviše je šutirao Ćuk, šest puta. Po pet odbrana Sora i Vićana.

Druga četvrtina

Igrači Primorja dva puta nisu iskoristili brojčanu prednost, Partizan jeste prvu. Kapiten Milošn Ćuk dovodi crno-bele u vođstvo posle tri i po minuta igre. Žestoka borba na centarskoj poziciji, Jakšić dobija isključenje, a klupa Primorja tajm-aut. Odbranio se Partizan ponovo, a individualnom akcijom Ognjen Stojanović duplira prednost. Odličan početak za crno-bele, igrač više dva minuta pre isteka deonice, Subotić šutira, Vićan uspešan. Oprobao je šut i Sandro Sukno, nema prvog gola za Riječane. Petrović krade loptu, ali je Deneš Varga bio u prostoru od dva metara, gol se ne priznaje. Posledni minut četvrtine, menaju odbranu gosti, prelaze na presing. Osam sekundi do isteka, promašuje mladi Jakšić.

Prva četvrtina

Tok meča

PARTIZAN 6

PRIMORJE 12

2:0, 0:3, 4:4, 0:5

Bazen: Pikornel. Gledalaca: 2.000. Sudije: Aleksandresku, Kun. Igrač više: Partizan 5 (2), Primorje 10 (3). Peterci: Primorje: 2 (2).

PARTIZAN: Soro ( 6 odbrana), Gilen, Mandić, Vico 1, Subotić,Tomašević 1, Ćuk 2, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović 1, Jakšić, Rističević.

PRIMORJE: Vićan (9 odbrana), Radu 2, Buljubašić, Krapić, De. Varga 2, Sukno 1, Muslim,Petrović, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka 1, Garsija 2, Jelovina.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.