0

Bronza za srpske kajakaše

Objavljeno: 24.05.14 u 17:59

Srpski četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Turubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić osvojio je u Segedinu bronzanu medalju na Svetskom kupu u kajaku.

kajakasi

Zlato je pripalo posadi Australije (2:59.926), a srebro Mađarima (3:00.058).

Boltić, Turubarov, Holpert i Terzić su do medalje u disciplini k-4 na 1.000 metara došli u vremenu 3:00.424 minuta.

U disciplini k-1 na 1.000 metara Dejan Pajić je osvojio četvrto mesto, dok je Marko Tomićević bio peti.

Od ostalih srpskih takmičara, Kristina Bedeč je pobedila u B finalu discipline k-1 na 1.000 metara, drugo mesto zauzeli su Milenko Zorić i Aleksandar Aleksić u discipline k-2 na 1.000, dok je Strahinja Mladežić završio kao deveti (c-1, 1.000).

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan ostvarile su četvro mesto u B finalu discipline k-2 na 500 metara, a takmičenje u C finalu Milica Starović završila je kao prvoplasirana.