1

Zvezda arhivirala i Suboticu, još osam koraka do titule (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 05.04.14 u 17:20

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i 12. uzastopnu prvenstvenu pobedu pošto su u meču 22. kola Jelen Superlige u Subotici savladali domaći Spartak sa 2:1 (1:0).

Punih 75 minuta Zvezda je bila daleko bolji rival, kontrolisala je situaciju na terenu, da bi golovima Mijailovića sredinom prvog i Mrđe sredinom drugog poluvremena došla i do dva gola prednosti. Međutim, neizvesnost u meč golom u 78. minutu vratio je Dino Šarac, ali to je uejdno bilo sve što smo videli od domaće ekipe.

Crvene zvezda sada uz utakmicu više ima četiri boda predsnoti u odnosu na Partizan koji od 18 časova igra protiv Vojvodine, dok je Spartak ostao na 26 osvojenih bodova.

Tok meča:

90+3 – Sudija Spasić svira kraj utakmice, Zvezda je zabeležila 12. uzastopnu pobedu u Jelen Superligi

90+2 – Aleksić brani udarac Gogića

90′Igraće se tri minuta sudijske nadoknade izgubljenog vremena

88′ – U duelu su bili Novaković i Milijaš u šesnaestercu Zvezde, ali je fudbaler Spartak čini se prelako pao, pa je sudija Spasić ostao nem

85′ – Stojanović umesto Lazovića, koji nije briljirao u drugom poluvremenu, uvodi Petkovića

79′ – U timu Crvene zvezde Gogić menja Mrđu

78′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1:2 Šarac, Iz tek druge prave prilike Spartak uspeva da postigne gol, odlično se snašao Novaković koji je sa same gol aut linije vratio loptu pred Bajkovićev peterac gde se našao Dino Šarac koji je zakucao loptu u gol

74′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Mrđaaaa, posle odličnog centaršuta Milijaša prvi napadač Crvene zvezde je udarcem glavom sa svega nekoliko metara lako savladao Aleksića koji je pre toga sprečio Milijaša da postigne gol direktno iz kornera

70′ – Umalo izjednačenje, lopta je posle odbitka od Mijalovića pogodila Novakovića koji se nalazio na svega tri-četiri metra od gola Bajkovića, ali je lopta otišla preko gola

66′ – Imao je Spartakvrlo dobru sitauciju u kontranapadu, ali dodavanje Torbice ka Novakoviću nije bilo precizno

64′ – Već u sledećem napadu ponovo je Ninković bio asistent, Mrđa je šutirao sa ivice ššesnaesterca, ali ponovo dosta slabo

63′ – Ninković je izbacio Kasalicu pred gol Spartaka, ali je ponovo siguran bio Aleksić koji je izbacio loptu u korner

60‘ – U prvih 15 minuta drugog dela igre Crvena zvezda ne pokazuje veliku želju za drugim pogotkom već je primarna ideja da se sačuva svoj gol

57′ – Prva polušansa za Spartak u drugom poluvremenu za Spartak, ali nije bilo prave opasnosti za Bajkovića

54′ – Izmena u Spartaku, Novaković menja Džugurdića

49′ – Zbog povrede kolena Abiola Dauda je morao da napusti igru, a zameniće ga Filip Kasalica. Nigerijac nije mogao sam da izađe već je iznet na nosilima. čini se da se radi o težoj povredi

46′ – Počelo je drugo poluvreme na Gradskom stadionu u Subotici

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Crvene zvezde od 1:0, stečeno golom Nikole Mijailovića. Zvezda apsolutno dominira terenom i bila je bliža postizanju drugom pogotku, nego što je Spartak ugrožavao gol Bajkovića.

45+1′ – Veliku šansu imala je Zvezda u prvom minutu nadoknade vremena, ali se Pečnik posle izrađenog prekida nije najbolje snašao pred golom Spartaka iako je bio potpuno sam

44′ – Ponovo je Mrđa bio u solidnoj poziciji, ali je ponovo Aleksić sačuvao svoju mrežu

41′ – Мrđa je posle dobro prihvaćene lopte ušao u kazneni prostor domaćeg tima, ali je potom loše šutirao pošto je lopta otišlo skoro dva metra od gola Aleksića

35′ – Dobro su kombinovali igrači Spartaka pred šesnaestercom Zvezde, ali nisu uspeli da pronađu put do gola Bajkovića

31‘ – Оdlično dodavanje Milijaša ka Duadi koji je izbegao ofsajd zamku, glavom je loptu poslao pored Aleksića koji je istrčao, ali ona nije išla u okvir gola

26′ – Prva opasnost po gol Zvezda viđena je u 26. minutu kada je šutirao Nosković, ali je Bajković bio siguran prosledivši loptu u korner

21′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Zvezda vodi 1:0, odličnu asistenciju Miloša Ninkovića golom je nagradio Nikola Mijailović koji dovodi crveno-bele u vođstvo

18′ – Odlična akcija gostiju, psole duplog pasa sa Daudom Lazović je proturio loptu kroz noge jednom igraču Spartaka, a potom šutirao spoljnim delom kopačke. Međutim, na putu do mreže zaustavio je prelepom paradom golman Aleksić

14′ – Posle solo prodora LAzovića lopta dolazi do Mijailovića koji mlako šutira sa ivice šesnaesterca. Potpuna dominacija crveno-belih

12′ – Milijaš šutira sa preko 20 metara, ali lopta odlazi oko metar pored gola Spartaka

10′ – Pečnik je pao u šesnaestrcu Spartaka, sudija Spasić se nije oglasio pa samim tim nije bilo penala za Zvezdu

9′ – Posle drugog kornera za crveno-bele u šansi se našao Mrđa, ali nije bilo prave opasnosti po gol Aleksića

4′ – Prvu nešto ozbiljniju priliku pred golom Spartaka Zvezda je imala posle prekida sa leve strane, Pečnik je izveo slobodnjak, Pavićević je šutirao nogom na drugoj stativi, ali je odbrana domaćeg tima izblokirala taj udarac

1′ – U početnom sastavu Crvene zvezde ponovo nema Marka Petkovića čije mesto je zauzeo Nejc Pečnik, ali je zato tu Darko Lazović koji je bio diskutabilan za ovaj duel

Stadion: Gradski u Subotici
Sudija: Ninoslav Spasić

Spartak: Aleksić, Antonić, Radović, Farkaš, Milošević, Kovačević, Mrkela, Šarac, Torbica, Džugurdić, Nosković.

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Lazović, Milijaš, Ninković, Dauda, Mrđa.

Lider na tabeli Jelen Superlige, Crvena zvezda danas od 15.30 časova u utakmici 22. kola gostuje u Subotici ekipi Spartaka, a u slučaju pobede ostaće na prvoj poziciji u šampionatu.

Crveno – beli su na poslednja dva gostovanja u Dudovoj šumi dooživeli isto toliko poraza pa šef stručnog štaba Beograđana Slaviša Stojanović očekuje teško gostovanje.

„Odlazimo Spartaku, a oni veoma teško gube. Primaju malo golova, imaju pet remija u šest kola i radi se o veoma tvrdoj ekipi“ rekao je između ostalog slovenački stručnjak.

Pod znakom pitanja je nastup Darka Lazovića koji je prethodne sedmice imao temperaturu, dok se Novak Martinović još uvek nije oporavio od povrede.