0

Liga 1: Nant i Bastija sigurni kod kuće, Ažaksio slavio nakon preokreta

Objavljeno: 22.03.14 u 22:28

Večeras od 20 časova je odigrano pet susreta 30. kola francuskog fudbalskog šampionata, a zanimljivo je da gosti nisu slavili ni na jednom od tih mečeva.

Francuska Liga 1

Basija je sa 2:0 na svom terenu savladala Rems. Raspentino je u 9. minutu pogodio za vođstvo domaćih, a konačan rezultat je postavio Bruno tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Iako je vodio veći deo utakmice protiv Evijana, Tuluz nije uspeo da zabeleži pobedu. Strelac za domaće bio je Ben Jeder u 56. minutu, dok je konačnih 1:1 postavio N’Sikulu u 90. minutu.

Nant je bio siguran kod kuće i sa 2:1 savladao Monpelje. Gakpe i Điđi su bili strelci za domaće, a Điđi je nespretnom intervencijom i autogolom prepolovio prednost svog tima i postavio konačnih 2:1.

Bordo je poveo protiv Nice golom Husia iz penala u 63. minutu, ali je Boseti samo četiri minuta kasnije izjednačio i postavio konačnih 1:1.

U najuzbudljivijem meču, Ažaksio je nakon preokreta savladao Valensijen rezultatom 3:2. Varis je bio dvostruki strelac za domaće, Andre i Barađi su pogađali za goste. Upravo je Barađi postigao pobedonosni pogodak u poslednjim trenucima utakmice.