LE: Pirlo junak Juvea, prošli Benfika, Lion, Valensija (VIDEO)

Objavljeno: 20.03.14 u 21:08

Fudbaleri Juventusa, Benfike, Liona i Valensije plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope nakon što su večeras eliminisali Fiorentinu, Totenhem, Plzen i Ludogoreca.

andrea-pirlo

Juventus je golom Pirla savladao Fiorentinu, za ukupnu pobedu od 2:1, dok je Valensija pogotkom Pabla Alkasera potvrdila dobru igru iz provog meča sa Ludogorecom i sa ubedljivih 4:0 prošla dalje.

Na La Lušu, Benfika je predvođena Miralemom Sulejmanijem i Filipom Đuričićem, uspela da stigne do remija – 2:2 i ukupnim rezultatom 5:3 prođe među osam najboljih.

Gosti su na 15 minuta pre kraja imali gol prednosti pogocima Čadlija u 78. i 79. minutu i šansu da se domognu produžetaka, ali je Lima u poslednjim trenucima meča potvrdio prolaz svog tima.

Lazar Marković odigrao je poslednja dva minuta meča, dok je Miloš Veljković meč posmatrao sa klupe Totenhema.

Plzenj je na svom stadionu pobedio Lion sa 2:1, ali je to bilo nedovoljno da se nadoknadi 1:4 sa Žerlana.