2

Dauda pokrenuo Zvezdu ka pobedi, Ninković se vratio golom (VIDEO)(FOTO)

Objavljeno: 08.03.14 u 20:00

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na ‘Marakani’ ekipu Napretka iz Kruševca rezultatom 4:1 (1:1) u okviru 18. kola Jelen Superlige.

Fudbaleri Napretka su bolje otvorili utakmicu i stigli do prednosti golom Dimitrova u 16. minutu. Zadavali su gosti mnogo problema Zvezdi tokom čitavog prvog poluvremena, ali dozvolili pad koncentracije u samom finišu i Pavićeviću da postigne izjednačujući pogodak.

Konsolidovani crveno-beli su u nastavku susreta zaigrali mnogo organizovanije i u rasponu od 72. do 81. minuta sa tri gola uspeli da prelome meč u svoju korist. Dvostruki strelac je bio Abiola Dauda, dok je konačnih 4:1 iz penala postavio Miloš Ninković, koji se oporavio od povrede i vratio na teren.

Ovom pobedom Zvezda se ponovo vratila na 1. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova, dok je Napredak devetoplasirani sa 21 bodom.

Tok meča:

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Rakić je sa ivice kaznenog prostora šutirao tik pored desne stative gola gostiju.

88′ Vukmirović je zamenio Dmitrova u redovima Napretka.

87′ Dobar pokušaj Trujića, ali lopta odlazi za malo pred gola.

85′ Slab šut Vidakovića lako brani Bajković.

83′ Dauda izlazi iz igre isplaćen aplauzom, a umesto njega šansu dobija Rakić.

81′ GOL! Iz drugog pokušaja Ninković vara Krznarića i postiže pogodak za 4:1.

80′ Miloš Ninković je izveo jedanaesterac, ali Krznarić je odbranio. Glavni arbitar je odlučio da se izvođenje ponovi jer je golman Napretka pre vremena napustio gol liniju.

79′ Penal za Zvezdu, Mrđa je oboren u kaznenom prostoru.

78′ Potpuno se raspala koncepcija igre Napretka, pa se kao na traci ređaju napadi crveno-belih.

76′ GOL! Abiola Dauda postiže drugi gol na meču i povećava prednost Zvezde na 3:1. Mrđa je odlično prošao po levom boku i asistirao Daudi kojem nije bilo teško da postigne pogodak iz neposredne blizine.

73′ Druga izmena u Zvezdi, Kovačević ulazi u igru umesto Milijaša.

72′ GOL! Nakon odlično izvedenog kornera Lazovića usamljeni Abiola Dauda glavom postiže gol za 2:1.

69′ Prva izmena u Napretku, Ndaje je zamenio Gavrića.

68′ Centaršut Petkovića sa desnog boka, sudarili su se Ninković i Mrđa i tako propustili šansu.

66′ Novi pokušaj gostiju, šutirao je Mićić sa više od 20 metara udaljenosti, ali poslao loptu visoko preko gola.

63′ Prva izmena u Zvezdi, na teren ulazi Miloš Ninković koji se oporavio od povrede, a igru je napustio Nejc Pečnik.

58′ Gosti su se oslobodili pritiska, sjajnu priliku je imao Bajić, ali šutirao preko gola.

50′ Na sličan način je probao i Petković, ali brani golman Napretka. Zvezda je krenula mnogo odlučnije od starta drugog poluvremena.

49′ Sjajan prodor Lazovića, ali brani Krznarić.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45+2′ GOL! Savo Pavićević postiže prvenac u dresu Zvezde nakon kornera koji je izveo Lazović i donosi izjednačenje 1:1. Kraj prvog poluvremena.

44′ Lazović je izveo prekid iskosa sa leve strane, ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, ali nije uspeo da pogodi nikoga od svojih saigrača.

41′ Mnogo grešaka na obe strane, tempo utakmice je opao.

37′ Kapiten Zvezde je ponovo šutirao direktno na gol iz slobodnog udarca, ali golman Napretka još jednom lako hvata loptu.

35′ Milijaš je probao iz slobodnog udarca, ali brani Krznarić.

33′ Dimitrov je proigrao Bajića koji je fantastično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali Bajković sjajnom intervencijom izbacuje loptu preko gola.

32′ Lazović je sjajno prošao po desnom boku i ubacio loptu prema Daudi, ali napadač Zvezde se ponovo nije dobro snašao i prokockao je još jednu dobru priliku.

28′ Karambol u kaznenom prostoru Napretka, lopta je stigla do Daude koji je iz prve šutirao, ali je Krznarića još jednom sačuvao svoju mrežu. Gosti koriste svaku grešku Zvezde da iz kontra napada pokušaju da postignu još neki gol.

25′ Bajić je primio loptu u kaznenom prostoru crveno-belih, ali se na kraju spetljao i slabo šutirao.

20′ Gogić je šutirao glavom nakon kornera Milijaša, ali Krznarić brani i izbacuje loptu u korner. Pritisak Zvezde.

19′ Nova sjajna šansa za Daudu nakon soloprodora, ali lopta prolazi za malo pored gola nakon pokušaja napadača Zvezde.

16′ GOL! Srđan Dimitrov je bio siguran sa bele tačke i uspeo da postigne pogodak za 1:0, iako je Bajković pročitao stranu.

15′ Penal za Napredak! Mićić je poslao odličnu dugu loptu Gavriću, koji je umakao odbrani Crvene zvezde i bio brži od Bajkovića koji je napravio penal.

13′ Šutirao je Bajić van kaznenog prostora, ali Bajković sigurno brani.

10′ Sjajna prilika za Zvezdu, Dauda je umakao čuvarima nakon sjajne dubinske lopte Lazovića, ali je na kraju bio sebičan i šutirao pravo u Krznarića iako je na drugoj stativi imao samog Pečnika.

9′ Mrđa je šutirao sa distance, ali slabo i pravo u golmana Napretka Krznarića.

8′ Zvezda ima inicijativu od početka susreta, ali za sada ne uspeva da ugrozi gol rivala.

5′ Sjajna šansa za goste, Pavićević je klizećim startom za malo postigao autogol, lopta je prošla tik pored desne stative.

1′ Neposredno pre početka susreta ‘Delije’ su priredile fenomenalnu bakljadu povodom 69. rođendana kluba, koji je bio pre četiri dana. Meč je počeo, a sa centra su krenuli fudbaleri Napretka.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Petković, Mijailović, Lazović, Dauda, Milijaš, Pavićević, Pečnik, Gogić, Kelhar, Mrđa.

NAPREDAK: Krznarić, Cvetković, Aškovski, Janičić, Frimpong, Mićić, Gavrić, Regan, Bajić, Dimitrov, Trujić.

Crveno-beli su u prvom kolu prolećnog dela prvenstva preuzeli prvo mesto na tabeli iskoristivši kiks Partizana u Novom Pazaru, a u prošlom kolu su sigurnom pobedom u Jagodini uspeli da sačuvaju lidersku poziciju.

Što se Kruševljana tiće, oni su solidno počeli drugi deo sezone, upisavši pobedu i remi, a pred meč su istakli da se nadaju da će sa „Marakane“ otići neporaženi.

Na tabeli, Crvena zvezda je prva sa 38 bodova, bodom više od Partizana i čak deset više od trećeplasiranih Vojvodine i Čukaričkog. Sa druge strane, napredak trenutno ima 21 bod i solidnim startom u prolećnom delu uspeo je da se primakne gornjem delu tabele i napravi razmak od pet bodova u odnosu na opasnu zonu.

U prvom delu šampiona, Zvezda je slavila sa 1:0 u Kruševcu a strelac jedinog gola bio je Pečnik.

Trener crveno-belih, Stojanović, istakao je da se znaju Zvezdine ambicije u ovom meču, a crveno-beli će verovatno biti oslabljeni neigranjem Mrđe.

Meč počinje u 18 časova, a prenos iz minuta u minut možete pratiti na našem portalu, ostanite uz Hotsport.