0

Kolonja ponovo najbolji, Petrović tek na 77. mestu

Objavljeno: 14.02.14 u 14:01

Švajcarac Dario Kolonja osvojio je novu zlatnu medalju pošto je bio najbrži u skijaškom trčanju na 15 kilometara, dok je srpski predstavnik Milanko Petrović završio na 77. mestu.

Trio na postolju

Kolonja je tako, nakon trijumfa u skijatlonu, uspeo da stigne do novog trijumfa u Sočiju i to sa vremenom 38:29,7 minuta. Drugoplasirani je Johan Olson sa 28,5 sekundi zaostatka, dok je kao treći na cilj stigao Danijel Ričardson sa još 10 sekundi kašnjenja.

Milanko Petrović je imao nešto više od 8 minuta zaostatka u odnosu na Kolonju i završio je na 77. poziciji u konkurenciji 89 takmičara. Drugi srpski predstavnik, Rejhan Šmrković nije uspeo da završi trku.