Siti i Arsenal rutinski, Njukasl osvojio bodove u Londonu (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.14 u 17:57

U popodnevnom terminu odigrano je još pet mečeva 22. kola Premijer lige u kojima su favoriti opravdali svoju ulogu, Mančester Siti je bez većih problema savladao Kardif, dok se Arsenal malo više pomučio kako bi savladao gradskog rivala – ekipu Fulama.

arsenal-fulam-14

„Građani“ su prilično ubedljivo sa 4:2 savladali goste iz Velsa, čiju bravu je otvorio Edin Džeko već u 14. minutu postigavši tako 100. gol za Siti u sezoni. Sve što su gosti uspeli da urade je da na kratko izjednače rezultat na isteku prvih pola sata igre, ali je samo četiri minuta kasnije stvari na svoje mesto postavio Navas. Ulazak povratnika na teren Kuna Aguera bio je ključan da domaći tim postigne još dva brza gola pošto je Argentinac prvo asistirao Jaji Tureu za 3:1, a potom i da se sam upiše u listu strelaca za 4:1. Ceo meč za Siti odigrao je vrlo dobro Aleksandar Kolarov, dok Matija Nastasić utakmicu odgledao sa klupe za rezerve.

Arsenal se dugo mučio sa Fulamom, nikako nije uspevao da savlada čvrstu odbranu gradskog rivala sve do 57. minuta kada je Španac Santi Kasorla postigao prvi od svoja dva gola, da bi samo pet minuta kasnije postavio konačan rezultat. Nakon ovog trijumfa „topdžije“ će i posle ovog kola ostati na vrhu tabele sa bodom viška u odnosu na Mančester Siti.

Minimalne pobede na domaćem terenu ostvarili su još i Norič u duelu sa Hal Sitijem odnosno Kristal Palas protiv Stouka, dok je Njukasl jedini tim koji je uspeo da iščupa neki bod na gostovanju i to ne samo jedan već sva tri pošto je savladao Vest Hem u Londonu. Sva tri gola za „svrake“ ponovo su postigli francuski internacionalci.