0

U prvom meču od nezavisnosti Srbija bolja od Crne Gore

Objavljeno: 04.01.14 u 21:03

U prvom meču od proglašenja nezavisnosti dve zemlje, rukometaši Srbije savladali su Crnu Goru rezultatom 32:25 (18:13), u okviru 2. kola prijateljskog turnira u Skoplju.

Srbija je bolje započela meč i stigla do prednosti 9:5, a zatim i 11:6. Ipak, Crnogorci nisu bili demoralisani, već su vrlo brzo uspeli da se vrate na dva gola zaostatka, 11:13. Do kraja poluvremena ‘Orlovi’ su značajno podigli kvalitet svoje igre i na odmor otišli sa 5 golova prednosti -18:13.

U nastavku susreta rukometaši Srbije su rutinski održavali i povećavali prednost za konačnih 32:25. Najefikasniji u našem timu bio je Marko Vujin sa 9 golova, a pratili su ga Ivan Nikčević sa 6 i Petar Nenadić sa 4 pogotka. Kod Crnogoraca istakli su se Pejović i Lasica sa po 5 golova, a pratio ih je Rakčević sa 4 pogotka.

U finalu turnira Srbija će igrati protiv domaćina, selekcije Makedonije.