Odbojka

Odbojkašice uspešne na startu kvalifikacija za SP

Objavljeno: 03.01.14 u 14:41

Odbojkaška reprezentacija Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom nad Estonijom od 3:0 (25:21, 25:18, 25:15), započela je svoje učešće na turniru J grupe treće runde evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izabranice Zorana Terzića kontrolisale su tok utakmice od samog početka i zabeležile rutnisku pobedu u Azerbejdžanu. Jedino je u prvom setu viđena rezultatska neizvesnost, ali je na kraju ipak slomljen otpor Estonki. U nastavku meča šansu su dobile skoro sve igračice, a igra naše reprezentacije postajala je sve sigurnija. U timu nije bilo samo Maje Ognjenović zbog zdravstvenih problema.

Srbija u subotu, od 13 časova, igra protiv Izraelki, a u nedelju protiv domaćina turnira. Podsetimo, plasman na Svetsko prvenstvo iz treće runde kvalifikacija izboriće pet pobednika grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane selekcije.