0

Novo finale za Stjepanovića

Objavljeno: 15.12.13 u 13:37

velimir-stjepanovic

Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović plasirao se danas u finale trke na 200 metara slobodno na prvenstvu Evrope u malim bazenima (25m) u Herningu.

Stjepanović je u kvalifikacijama stazu preplivao u vremenu 1:44,98 minuta i plivaće u prvoj stazi u finalu koje je na progamu od 17.30 časova.

Stjepanović je na šampionatu u Danskoj do sada osvojio dve medalje – zlatnu na 200 metara delfin i bronzanu na 400 slobodnim stilom..

Predstavnik Srbije u disciplini 50 delfin Radovan Siljevski kvalifikovao se u polufinale, pošto je u kvalifikacijama zauzeo ukupno 15. mesto rezultatom 23,47 sekund.i Drugi srpski predstavnik u ovoj disciplini Ivan Lenđer nije uspeo da se kvalifikuje u polufinala, zauzevši 24. mesto sa vremenom 23,68 sekundi. polufinalne trke su na programu od 16.37 časova.

Srpska štafeta 4×50 slobodno zauzela je 12. mesto u kvalifikacijama i biće druga rezerva u današnjem finalu koje je zakazano za 18.16 sati.