0

Silađi i Lenđer bez finala u muškoj, Najdanovski u ženskoj konkurenciji, Velji bronza!

Objavljeno: 12.12.13 u 19:29

Srpski plivači Čaba Silađi, Ivan Lenđer i Miroslava Najdanovski nisu uspeli da se plasiraju u finale na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Herningu.

Silađi je u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo sedmo mesto sa vremenom 58,77 sekundi, što nije bilo dovoljno za finale.

Finale nije izborio ni Ivan Lenđer u trci na 100 metara leptir. On je polufinalne završio šesti u svojoj grupi sa vremenom 51,31.

Najdanovski je zauzela poslednje, 10. mesto u svojoj polufinalnoj grupi sa vremenom 54 sekunde i 71 stotonkom, što je sporije nego u kvalifikacijama.

Takođe, finale nisu uspeli da izbore ni Boris Stojanović i Radovan Siljevski. Njih dvojica su u polufinalu na 50 metara slobodnim stilom u svojim grupama zauzeli pretposlednje, odnosno poslednje mesto.

Ipak, jedina lepa vest je da je Velimir Stjepanović ranije danas osvojio je bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom.