Američki fudbal

Sijetlu derbi kola i mesto u plej-ofu

Objavljeno: 03.12.13 u 09:52

rajan-vilson

U poslednjem meču 13. vikenda NFL šampiona Sijetl Sihoksi su pred svojim navijačimana SenturiLink Fildu jednostavno razbili Nju Orleans Sejntse sa 34:7 (17:0, 10:7, 7:0, 0:0).

Derbi meč je praktično rešen već u prvoj četvrtini koja je pripala domaćoj ekipi rezultatom 17:0, a kako je do poluvremena prednost Sijetla narasla na 20 poena bilo je jasno da će se Nju Orleans veoma teško rezultatski vratiti u ovaj meč.

Mladi kvoterbek Sihoksa Rajan Vilson pružio je odličnu partiju pošto je imao pas rejting od neverovatnih 139,6 pošto je prebacio 310 jardi kompletiravši 22 od 30 upućenih pasova za tri tačdauna i bez presečene lopte, a dozvolio je da ga protivnički igrači uhvate samo jednom sa loptom u posedu.

Ovim trijumfom Sijetl je i teoretski obezbedio mesto u plej-ofu pošto je osvojio zapadnu diviziju NFC konferencije, dok je Nju Orleans sada sa učinkom od devet trijumfa i tri poraza izjednačen sa Karolinom na prvom mestu NFC juga.