0

Kingsi utišali Bluz, Minesota prekinula niz poraza (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.13 u 10:24

dzeret-stol

Derbi večeri u NHL šampionatu odigran je u Los Anđelesu gde su Kingsi uspeli da savaldaju Sent Luis Bluz sa 3:2, ali trijumf je ostvaren daleko lakše nego što to konačan rezultat govori.

Naime, domaći tim je već posle 25 minuta imao prednost od tri gola pošto su mrežu rivala pogađali Stol jednom i Tofoli dva puta, da bi u samoj završnici gosti uspeli da ublaže poraz. Najpre je Šatenkirk u 55. minutu smanjio na 3:1, da bi Tarasenko na 16 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat.

Zanimljivo je i da je Minesota uspela da prekine niz od četiri uzastopna poraza savladavši Filadelfija Flajerse i to uz „šat-aut“ golmana Hardinga. Uzbuđenja nije nedostajalo ni u Montrealu gde su se ekipe smenjivale u vođstvu, ali je na kraju domaći tim ipak uspeo da dođe do trijumfa, baš kao i Vinipeg na gostovanju Njujork Rendžersima.

Njujork Rendžers – Vinipeg 2:5
Montreal – Nju Džersi 3:2
Minesota – Filadelfija 2:0
Los Anđeles – Sent Luis 3:2